Zakład przeróbek krawieckich

Jeżeli twoją prawdziwą pasją jest szycie, a dodatkowo lubisz doradzać ludziom jak dobrze wyglądać w swoich ubraniach, idealnym pomysłem na biznes dla Ciebie jest otwarcie zakładu przeróbek krawieckich. Niewątpliwą zaletą przy tego typu działalności jest posiadanie chociaż minimalnego doświadczenia. Jeżeli znasz podstawy szycia, ale nie jesteś doświadczony/a w wykonywaniu przeróbek krawieckich, dobrym pomysłem jest ukończenie specjalnego kursu, dzięki któremu zgłębisz tajniki krawiectwa. Alternatywnie można również uczyć się we własnym zakresie z różnego rodzaju książek dostępnych na rynku bądź w Internecie.  Chcąc otworzyć własny zakład specjalizujący się w przeróbkach krawieckich, powinniśmy poznać zarówno podstawy (na przykład obszywanie spodni i spódnic) jak również bardziej skomplikowane czynności (na przykład praca z suwakami i zamkami błyskawicznymi). Zakład przeróbek krawieckich jest jednym z wielu pomysłów na biznes, które z powodzeniem można rozwijać we własnym domu, jeżeli tylko postaramy się o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Na potrzeby naszego biznesu, będziemy musieli przeznaczyć jedno pomieszczenie, najlepiej na froncie budynku. Dodatkowo, będziemy musieli wydzielić miejsce na przymierzalnię dla klientów – może to być łazienka lub ewentualnie narożnik pokoju, oddzielony zasłoną. Niezbędne wyposażenie obejmuje także pełnowymiarowe lustra (obejmujące całą sylwetkę) oraz duży stół, na którym będziemy ciąć materiał oraz dokonywać przeróbek. Bardzo ważne jest również zadbanie o zapas drobnych artykułów pasmanteryjnych takich jak nici, szpilki, guziki czy zamki błyskawiczne. Oczywiście, zawsze możesz wybrać się na zakupy do pobliskiej pasmanterii aby zdobyć bardziej unikalne artykuły, jednak posiadanie stałego dostawcy zapewni szybszą realizację zleceń. W zależności od posiadanego doświadczenia, możesz skupić się na wybranej niszy – na przykład sukniach ślubnych lub garniturach. Kiedy już dokonasz wyboru modelu biznesowego, pozostanie jedynie wydrukowanie ulotek oraz ich dystrybucja. Warto skoncentrować się na większych sklepach z ubraniami jak również na pralniach. Dobrym pomysłem na promocję jest również inwestycja w profesjonalną stronę internetową. W miarę rozwoju Twojego biznesu, możesz pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowych pracowników, wykonujących przeróbki we własnych domach. W takim przypadku konieczne będzie zaplanowanie systemu dostarczania ubrań oraz ich odbioru po wykonaniu zmian. Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta oraz znacząco zwiększyć swoje zyski, zastanów się nad wprowadzeniem dostawy gotowych ubrań wprost pod adres klienta. Jeśli dysonować będziesz wystarczającą ilością czasu, usługę taką możesz wykonywać samemu bądź też nawiązać współpracę z zewnętrzną firmą. Przekonasz się, że kiedy tylko zdobędziesz kilku zadowolonych klientów, nie tylko będą oni cyklicznie korzystać z Twoich usług, ale również polecą Twój zakład swoim znajomym.

Dzień z życia właściciela zakładu przeróbek krawieckich:

Twój dzień zaczynać się będzie od dokończenia wszelkich przeróbek nieskończonych dnia poprzedniego. Jeżeli nie będziesz prowadzić zapisów, Twoim zadaniem będzie pomoc klientom wstępującym do zakładu z ulicy. Swoje usługi możesz oferować w niepełnym wymiarze godzinowym, niezbędne jednak będzie sprecyzowanie stałych godzin, w których zakład będzie otwarty dla klientów.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący profesjonalnych usług krawieckich.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Umiejętność szycia.
 • Materiały reklamowe.
 • Wydzielona przestrzeń przeznaczona na zakład.
 • Pełnowymiarowe lustra.
 • Maszyna do szycia.
 • Zapas artykułów pasmanteryjnych.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Popyt na usługi krawieckie utrzymuje się na stale wysokim poziomie.
 • Niskie początkowe koszty inwestycji.
 • Rodzaj biznesu, który z łatwością można prowadzić we własnym domu oraz w niepełnym wymiarze godzin.
 • Rodzaj biznesu o bezproblemowej skalowalności.
 • Możliwość oferowania usług dodatkowych, takich jak dostawa gotowych ubrań pod adres klienta.

Negatywne strony:

 • Duża konkurencja na rynku.
 • Pozyskanie pierwszych klientów może być czasochłonne.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.7/5 (głosów: 26)
Zakład przeróbek krawieckich, 3.7 out of 5 based on 26 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • biznes plan usługi krawieckie
 • jak założyć zakład krawiecki
 • biznes plan pracowni krawieckiej
 • jak otworzyć własny zakład krawiecki
 • ja załozyc pracownie krawiecka
 • jak zalozyc hurtownie krawiecka

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>