Sprzątanie placów budowy

Otwarcie firmy zajmującej się sprzątaniem placów budowy jest świetnym sposobem na pozostanie ważnym ogniwem w branży nieruchomości, bez konieczności obrotu nimi. Za każdym razem kiedy budowany jest nowy dom lub inny budynek, po zakończeniu budowy pozostaje bałagan, który trzeba uprzątnąć. Chodzi o rozlane plamy farby, naklejki, które trzeba usunąć z nowych okien, a także grube warstwy pyłu i kurzu osiadające na wszelkich powierzchniach. Także pozostawiony gruz musi być usunięty, a kuchnie, łazienki oraz inne pomieszczenia muszą być pozostawione w perfekcyjnym stanie. Wykonawcy nie chcą zaprzątać sobie głowy sprawami porządkowymi, dlatego też opisywany pomysł na biznes jest idealny dla każdego kto chciałby wyrobić sobie markę w branży budowlanej. Przed założeniem firmy musimy oczywiście zdobyć pozwolenie na prowadzenie działalności oraz wykupić ubezpieczenie. Jest ono niezbędne aby posiadać pokrycie finansowe w przypadku wyrządzenia jakichkolwiek szkód w obiektach podczas sprzątania. Następnie potrzebować będziemy różnego rodzaju środków czystości, jak również sprzętu do sprzątania jakiego jak miotły, mopy, odkurzacze itp. Dodatkowo, musimy zainwestować w dobrej jakości, solidne drabiny, a także duży samochód dostawczy. Jeśli chodzi o zatrudnienie dodatkowych pracowników, dysponować będziemy kilkoma opcjami do wyboru. Możemy zacząć nasz biznes samodzielnie i wykonywać wszystkie prace we własnym zakresie, jednakże wkrótce okaże się, że będziemy musieli zatrudnić ludzi aby uporać się z wieloma zleceniami w tym samym czasie. Pamiętaj aby pracowników rekrutować bardzo skrupulatnie, sprawdzając ich referencje, a także przeprowadzając gruntowny test posiadanych kwalifikacji. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz aby obrócić opisywany pomysł na biznes w wielki sukces są oczywiście klienci. Warto zareklamować się na lokalnych targach budowlanych a także skorzystać z nieocenionej pomocy narzędzia marketingowego jakim jest marketing szeptany.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się sprzątaniem placów budowy:

Twój dzień rozpoczynać się będzie od sprawdzenia wszelkich zaplanowanych spotkań. Następnie Ty lub Twój zespół jechać będziecie na miejsce wykonania zlecenia. Jeżeli wszystkie prace wykonywać będzie Twój zespół pracowników i nie będziesz miał akurat żadnych zaplanowanych spotkań, będziesz mógł skoncentrować się na działaniach marketingowych.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą pośrednicy w handlu nieruchomościami, wykonawcy i podwykonawcy, poszukujący wysokiej jakości usług sprzątania na budowach.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Strategia marketingowa.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Ubezpieczenie OC.
 • Zespół pracowników (opcjonalnie).
 • Środki czystości.
 • Drabiny.
 • Samochód dostawczy.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Zapotrzebowanie na usługi sprzątania na budowach utrzymuje się na stale wysokim poziomie.
 • Koszty początkowe są relatywnie niskie.
 • Możliwość zatrudnienia dodatkowych pracowników, którzy będą wykonywać pracę za Ciebie.
 • Jeżeli będziesz w stanie zaoferować wysoką jakość usług, bardzo prawdopodobne, że zdobędziesz klientów powracających.

Negatywne strony:

 • Praca typowo fizyczna.
 • Zbudowanie bazy klientów może zająć trochę czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 2.0/5 (głosów: 6)
Sprzątanie placów budowy, 2.0 out of 5 based on 6 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>