Serwis rowerów

Otwarcie własnego serwisu rowerów jest idealnym sposobem na uzyskanie niezależności finansowej dla miłośników jazdy na rowerze. Jeżeli jesteś zapalonym rowerzystą, na pewno wiesz jak poważnie pasjonaci dwóch kółek traktują swój sprzęt i jak wielką wagę przywiązują do tego, aby zawsze był on w pełni sprawny. Jednocześnie, bardzo niewielu z nich posiada wystarczające umiejętności, aby samodzielnie naprawić swój rower w przypadku wystąpienia problemów. Niewątpliwą zaletą opisywanego pomysłu na biznes jest fakt, że działalność można prowadzić w czasie wolnym, nawet we własnym domu. Wymagane jest miejsce, które posłuży za nasz warsztat pracy, jednak pozostałe koszty początkowe inwestycji są minimalne. Jeżeli naprawą rowerów zajmowałeś się już wcześniej amatorsko, prawdopodobnie będziesz dysponować większością potrzebnych narzędzi. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy, oczywiście możemy zatrudnić doświadczonego pracownika, który wykonywać będzie naprawy. Takie rozwiązanie umożliwi Ci także skoncentrowanie się na działaniach marketingowych. Dobrym pomysłem będzie dystrybucja ulotek w lokalnych sklepach rowerowych oraz sportowych. Dodatkowo, warto przygotować wizytówki, a następnie rozdać je znajomym, którzy również interesują się kolarstwem. Kolejnym sposobem promocji jest wykupienie reklam w dostępnej prasie sportowej oraz specjalistycznej. Powinieneś także zainwestować w profesjonalną stronę internetową, na której znajdą się informacje na temat zakresu oferowanych usług, oraz cen. Z uwagi na rosnącą popularność aktywnych form wypoczynku, otwarcie własnego serwisu rowerowego jest strzałem w dziesiątkę, szczególnie, że w przeciwieństwie do prowadzenia sklepu, nie musimy się martwić o przechowywanie dużej ilości towaru. Powinniśmy jedynie dysponować zapasem najczęściej wykorzystywanych części zamiennych – a w przypadku bardziej skomplikowanych napraw, składać zamówienia u producentów. Jeżeli Twoja firma będzie w stanie zaoferować, krótki czas oczekiwania na naprawę, a także doskonałą obsługę klienta, wyrobienie sobie pozycji lokalnego lidera w branży pozostanie tylko kwestią czasu. Po pewnym czasie, będziesz musiał jedynie zadbać o zatrudnienie dodatkowych, wykwalifikowanych pracowników.

Dzień z życia właściciela serwisu rowerowego:

Twój dzień rozpoczynać się będzie od dokończenia wszelkich napraw będących w toku. Sporo czasu spędzisz także odbierając telefony oraz e-maile od klientów. Dodatkowo Twoim zadaniem będzie również systematyczne promowanie swojego biznesu, poprzez dystrybuowanie wizytówek, ulotek i innych materiałów w różnych miejscach (sklepy, szlaki rowerowe), często odwiedzanych przez pasjonatów kolarstwa i jazdy na rowerze. Jeżeli dysponować będziesz zespołem pracowników, bardzo ważna będzie prawidłowa komunikacja i dopilnowanie czy wszystkie naprawy wykonywane są terminowo i według grafiku.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą miłośnicy jazdy na rowerze o zróżnicowanym stopniu umiejętności – od początkujących do profesjonalistów, dla których kolarstwo jest źródłem dochodu. Ludzie ci poszukiwać będą wysokiej jakości, szybkich napraw rowerów.

Co będzie na potrzebne aby zacząć:

 • Doświadczenie w naprawie rowerów (opcjonalnie można zatrudnić wykwalifikowanych pracowników).
 • Miejsce przeznaczone na warsztat.
 • Narzędzia.
 • Instrukcje napraw przeznaczone dla różnych marek i typów rowerów.
 • Plan marketingowy oraz materiały promocyjne.
 • Profesjonalna strona internetowa.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • W przypadku posiadania doświadczenia w naprawie rowerów, możliwość wykorzystania jej w celu zarobienia pieniędzy.
 • Brak konieczności posiadania biura – pracę można wykonywać we własnym domu.
 • Elastyczność – możliwość prowadzenia biznesu w wolnym czasie.
 • Jeżeli zatroszczymy się o szybkość wykonywania zleceń oraz dobrą obsługę, na pewno zdobędziemy wielu klientów.
 • Niskie koszty początkowe.
 • Stawki za profesjonalne naprawy rowerów są wysokie
 • Rodzaj biznesu dający ogromną satysfakcję z udanych napraw.

Negatywne strony:

 • Zdobycie pierwszych klientów może zająć trochę czasu.
 • Niektóre naprawy będą trudniejsze i bardziej czasochłonne niż inne; będziesz musiał powiadamiać o tym klientów, aby uniknąć nieporozumień.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.8/5 (głosów: 17)
Serwis rowerów, 3.8 out of 5 based on 17 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • biznes plan na zalozenie sklepu rowerowego
 • biznes plan serwis rowerowy
 • serwis rowerowy biznes plan

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>