Renowacja obrazów

Otwierając działalność gospodarczą specjalizującą się w renowacji obrazów pomożesz miłośnikom sztuki w zachowaniu ich wartościowych dzieł sztuki w nienagannym stanie, tak aby mogły później zostać przekazane przyszłym pokoleniom. Renowacja obrazów polega na ich oczyszczaniu oraz konserwowaniu, mającym na celu przywrócenie oryginalnego wyglądu. Specjaliści dokładają wszelkich starań aby przywrócić dawną świetność dzieł sztuki, a jednocześnie zachować ich unikalny charakter. Należy wspomnieć, że większość z technik renowacyjnych jest całkowicie odwracalna. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w pracy w pracowni renowacyjnej, istnieją specjalistyczne kursy, na których zdobędziesz niezbędną praktykę i zaznajomisz się z wieloma technikami i materiałami. Alternatywą będzie zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników, którzy będą pracować dla Ciebie. Pracownię konserwacji obrazów możesz prowadzić we własnym domu. Jedyne czego będziesz potrzebował to wolne miejsce, w którym przechowywał będziesz obrazy a także pomieszczenie, w którym będziesz pracować. Oczywiście możesz również wynająć lokal użytkowy i zaadaptować go na potrzeby swojej działalności. Którąkolwiek z opcji wybierzesz, skontaktuj się z lokalnymi pośrednikami handlującymi dziełami sztuki, a także z galeriami handlowymi i zostaw im swoje wizytówki. Jeżeli mieszkasz w większym mieście, w którym mieści się kilka muzeów, porozmawiaj z ich kuratorami, pokaż im efekty swojej pracy i zasygnalizuj, że jesteś gotowy podjąć współpracę. Bardzo pomocną kwestią jest zainwestowanie w profesjonalną stronę internetową, która będzie opisywać stosowane przez Ciebie techniki. Na stronie warto również zamieścić zdjęcia dzieł sztuki sprzed renowacji jak i po niej, aby klienci mogli ocenić jakich efektów mogą się spodziewać. Aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, warto rozbudować ofertę o usługi dodatkowe takie jak odbiór obrazów od klienta, oraz doręczenie ich z powrotem po wykonaniu zlecenia. Możesz także nawiązać współpracę z firmą kurierską, która zajmować się będzie transportem. Przed rozpoczęciem działalności, musimy wiedzieć, że gromadzenie niezbędnych materiałów oraz preparatów będzie się wiązało z dosyć dużymi kosztami. Jednakże, właściciele dzieł sztuki są gotowi wydać każde pieniądze na wysokiej jakości usługi renowacyjne, które przywrócą ich obrazom dawny blask. Jeżeli zrealizujesz kilka większych projektów, w niedługim czasie, bez trudu powinieneś uzyskać zwrot kosztów początkowych. Renowacja obrazów jest jednym z najbardziej dochodowych i cieszących się sporym popytem pomysłów na biznes w świecie sztuki.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się renowacją obrazów:

Jeżeli swoją działalność prowadzić będziesz w wynajmowanym lokalu użytkowym, dzień pracy rozpoczynać będziesz przed planowanym otwarciem pracowni dla klientów, aby dokończyć wszelkie trwające jeszcze projekty. Jeżeli Twoja oferta zawierać będzie również konsultacje, sporo czasu będziesz poświęcać na dojeżdżaniu do klienta. Zdecydowaną większość dnia spędzać będziesz na pracy nad rozpoczętymi projektami. Jeżeli będziesz dysponować dodatkowymi pracownikami, warto podzielić obowiązki w taki sposób aby zapewnić bardzo dobrą jakość obsługi klienta. Jeżeli biznes będziesz prowadzić we własnym domu, godziny pracy na pewno będą bardziej elastyczne, niemniej jednak będziesz musiał ściśle trzymać się harmonogramu aby zdążyć z terminową realizacją zleceń. Część swojego czasu poświęcać będziesz na promowanie swojej firmy w Internecie, lokalnej prasie oraz osobiście.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą właściciele dzieł sztuki, oraz pośrednicy w ich sprzedaży, poszukujący wysokiej jakości usług renowacji obrazów.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Doświadczenie w renowacji obrazów (lub zespół wykwalifikowanych pracowników).
 • Niezbędne materiały oraz substancje.
 • Lokal użytkowy lub miejsce we własnym domu zaadaptowane na pracownię.
 • Strona internetowa.
 • Komputer wyposażony w oprogramowanie księgowe.

Pozytywne strony:

 • Wśród koneserów sztuki, profesjonalne usługi renowacji obrazów cieszą się sporym zainteresowaniem.
 • Możliwość dyktowania bardzo wysokich stawek za najwyższej jakości usługi renowacyjne.
 • Jeżeli nie posiadasz wymaganego doświadczenia, zawsze możesz zatrudnić wykwalifikowanych pracowników.
 • Rodzaj biznesu, który można prowadzić zarówno we własnym domu, jak i w wynajmowanym lokalu użytkowym.

Negatywne strony:

 • Rodzaj biznesu wymagający ogromnej dokładności.
 • Konieczność posiadania praktycznego doświadczenia w renowacji obrazów.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 1.7/5 (głosów: 3)
Renowacja obrazów, 1.7 out of 5 based on 3 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>