Naprawa sprzętu AGD

Otwarcie firmy zajmującej się naprawą sprzętu AGD jest świetnym pomysłem na biznes dla pasjonatów elektroniki. W każdym domu znajduje się przynajmniej kilka rodzajów sprzętu AGD – od lodówki czy piekarnika po pralkę czy też kuchenkę mikrofalową. Sprzęt ten psują się w miarę eksploatacji, stawiając właścicieli przed wyborem między naprawą a kupnem nowego modelu. W zależności od ceny sprzętu, często bardziej opłacalną opcją jest wymiana. Jednakże, oferując konkurencyjne ceny, możemy zyskać sporo klientów, dla których naprawa będzie korzystniejsza. Podobnie jak w przypadku na przykład usług hydraulicznych, opisywany rodzaj biznesu może przynieść znaczne zyski, pod warunkiem zaplanowania solidnego modelu biznesowego. Jeżeli jesteś doświadczonym specjalistą w zakresie naprawy urządzeń AGD, następnym krokiem w rozwoju będzie oczywiście otwarcie swojego własnego punktu napraw. Jeżeli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, możesz zatrudnić wykwalifikowany personel, który będzie pracować dla Ciebie. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który z powodzeniem poświęcić można na kwestie marketingowe. Godnym rozważenia pomysłem jest podpisanie umowy franczyzowej, razem z którą w pakiecie otrzymamy nie tylko rozpoznawalną nazwę brandową, ale również profesjonalny sprzęt do naprawy urządzeń AGD. Najlepszą receptą na sukces w opisywanym pomyśle na biznes jest zapewnienie obsługi klienta na najwyższym poziomie. Nasz zespół pracowników powinien zatem przychodzić do pracy punktualnie. Ponadto, powinniśmy również zatrudnić specjalistę, który w nagłych wypadkach będzie dostępny pod telefonem w weekendy. Pamiętaj, aby oferować tylko takie usługi, jakie jesteś w stanie dostarczyć oraz oferuj je w przystępnych cenach. Szybko przekonasz się, jak wielu klientów jesteś w stanie pozyskać.

Dzień z życia właściciela punktu napraw sprzętu AGD:

Twój dzień zaczynać się będzie od sprawdzenia wszelkich zaplanowanych napraw, które muszą zostać wykonane tego dnia. Jeżeli serwisem zajmujesz się we własnym zakresie, musisz upewnić się, że posiadasz wszelki niezbędny sprzęt oraz części potrzebne do wykonania usługi na czas. Jeżeli natomiast zatrudniasz wykwalifikowanych serwisantów Twoim podstawowym zadaniem będzie ich nadzorowanie. Kiedy naprawa jest już wykonana serwisant powinien wystawić fakturę, a także zostawić klientowi wizytówkę, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli pozyskać nowe zlecenia. Jeżeli nie dokonywałeś naprawy samodzielnie, bardzo ważnym aspektem jest upewnienie się, że klient jest zadowolony z jakości wykonanej usługi. W codziennej pracy część czasu poświęcać będziesz również na promowanie swojej firmy na przykład poprzez pozostawianie ulotek w lokalnych sklepach z artykułami AGD. Pod koniec dnia pozostanie podliczenie utargu a także sprawdzenie spotkań zaplanowanych na dzień następny.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący wysokiej jakości serwisu sprzętu AGD.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Doświadczenie w naprawie sprzętu AGD (lub chęć zatrudnienia profesjonalnych serwisantów).
 • Duży samochód do odbioru sprzętu od klienta w razie potrzeby.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej oraz ubezpieczenie.
 • Strategia marketingowa oraz materiały promocyjne.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Jeżeli jesteś doświadczonym serwisantem, otwarcie własnego biznesu będzie znacznie łatwiejsze.
 • W przypadku braku doświadczenia w naprawie sprzętu, możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych serwisantów.
 • Możliwość ustalenia własnych godzin, w jakich otwarty będzie nasz punkt.
 • Popyt na tego typu usługi jest bardzo duży.
 • Jeżeli postarasz się o najwyższej jakości obsługę klienta, będziesz mógł pozwolić sobie na wysokie stawki.

Negatywne strony:

 • Duże koszty początkowe.
 • Pozyskanie klientów oraz zatrudnienie doświadczonych specjalistów może zająć sporo czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.0/5 (głosów: 5)
Naprawa sprzętu AGD, 4.0 out of 5 based on 5 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • pomysł na biznes usługi
 • biznes plan naprawa agd
 • staporkow naprawa agd

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>