Czyszczenie dywanów

Jeżeli poszukujesz oryginalnego a zarazem dochodowego pomysłu na własny biznes, powinieneś rozważyć otwarcie firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów. Jeśli tylko zadbasz o zakup profesjonalnego sprzętu, działalność tego typu nie będzie skomplikowana. Jedynym powodem, dla którego coraz więcej ludzi decyduje się zlecić czyszczenie dywanu specjalistycznej firmie, jest większa wygoda. Dodatkowo, nawet w dobie kryzysu ekonomicznego, wyczyszczenie dywanów w mieszkaniu jest stosunkowo niedrogim sposobem na to, aby przywrócić mu blask i olśniewający biznes. Przed rozpoczęciem działalności bardzo istotną kwestią jest przygotowanie przemyślanego biznes planu. Powinniśmy w nim uwzględnić charakterystykę klientów docelowych (osoby indywidualne lub też firmy i korporacje). Następnie będziemy musieli podjąć decyzję dotyczącą preferowanego modelu biznesowego. Tutaj do wyboru mamy zbudowanie naszej firmy od podstaw, lub też nawiązanie współpracy z istniejącą firmą, na zasadzie franczyzy. Podpisanie umowy franczyzowej na pewno będzie bardziej kosztowną opcją, ale w zamian otrzymamy wszystko co niezbędne do szybkiego rozpoczęcia działalności. W przypadku zrezygnowania z umowy franczyzowej będziemy musieli również zainwestować w niezbędny sprzęt. Dobrą informacją jest to, że inwestycja ta stanowić będzie zdecydowanie największą część kosztów początkowych. Atrakcyjna lokalizacja nie będzie wymagana, z uwagi na to, że nasze usługi oferować będziemy u klienta. Nie wymagane będzie również wcześniejsze doświadczenie w czyszczeniu dywanów. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z profesjonalnym sprzętem do czyszczenia, możesz przetestować jego działanie na własnym dywanie, jaki posiadasz w domu. Jeżeli wszystko pójdzie według założonego wcześniej planu, już wkrótce zdobędziesz pierwszych klientów i zaczniesz zarabiać.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów:

Twój dzień zaczynać się będzie od szybkiego sprawdzenia listy zaplanowanych spotkań z klientami. Jeżeli pracujesz samodzielnie, będziesz musiał upewnić się, że dysponujesz wystarczającą ilością profesjonalnych detergentów do czyszczenia dywanów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, Twoim zadaniem będzie zamówienie potrzebnych środków w hurtowni bądź sklepie internetowym. Jeżeli, dysponujesz zespołem pracowników, do Ciebie należeć będzie rozdzielanie zadań i nadzorowanie prac, tak aby zapewnić wysoką jakość obsługi klienta. Część Twojego czasu pracy spędzać będziesz również na promowaniu swojej firmy i planowaniu nowych sposobów pozyskiwania zleceń. Dodatkowo, będziesz także odpowiedzialny za kontrolowanie finansów.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący wysokiej jakości usług czyszczenia dywanów.

Co będziemy potrzebować aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności.
 • Profesjonalny sprzęt do czyszczenia dywanów.
 • Detergenty do czyszczenia.
 • Samochód transportowy.
 • Dodatkowy personel (opcjonalnie).

Pozytywne strony:

 • O ile posiadamy profesjonalny sprzęt, czyszczenie dywanów jest bardzo proste.
 • Koszty ogólne są bardzo niskie.
 • Usługi czyszczenia dywanów są dosyć kosztowne, co pozwala uzyskać satysfakcjonujący dochód.
 • Rodzaj biznesu charakteryzujący się dużą elastycznością.
 • Rodzaj biznesu bardzo łatwo skalowalnego.

Negatywne strony:

 • Czyszczenie dywanów to ciężka praca fizyczna.
 • Zawsze znajdą się klienci nie do końca zadowoleni z jakości oferowanych przez nas usług.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.5/5 (głosów: 4)
Czyszczenie dywanów, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • biznes plan sprzątanie

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

One ResponseZostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>