Czyszczenie dywanów

Jeżeli poszukujesz oryginalnego a zarazem dochodowego pomysłu na własny biznes, powinieneś rozważyć otwarcie firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów. Jeśli tylko zadbasz o zakup profesjonalnego sprzętu, działalność tego typu nie będzie skomplikowana. Jedynym powodem, dla którego coraz więcej ludzi decyduje się zlecić czyszczenie dywanu specjalistycznej firmie, jest większa wygoda. Dodatkowo, nawet w dobie kryzysu ekonomicznego, wyczyszczenie dywanów w mieszkaniu jest stosunkowo niedrogim sposobem na to, aby przywrócić mu blask i olśniewający biznes. Przed rozpoczęciem działalności bardzo istotną kwestią jest przygotowanie przemyślanego biznes planu. Powinniśmy w nim uwzględnić charakterystykę klientów docelowych (osoby indywidualne lub też firmy i korporacje). Następnie będziemy musieli podjąć decyzję dotyczącą preferowanego modelu biznesowego. Tutaj do wyboru mamy zbudowanie naszej firmy od podstaw, lub też nawiązanie współpracy z istniejącą firmą, na zasadzie franczyzy. Podpisanie umowy franczyzowej na pewno będzie bardziej kosztowną opcją, ale w zamian otrzymamy wszystko co niezbędne do szybkiego rozpoczęcia działalności. W przypadku zrezygnowania z umowy franczyzowej będziemy musieli również zainwestować w niezbędny sprzęt. Dobrą informacją jest to, że inwestycja ta stanowić będzie zdecydowanie największą część kosztów początkowych. Atrakcyjna lokalizacja nie będzie wymagana, z uwagi na to, że nasze usługi oferować będziemy u klienta. Nie wymagane będzie również wcześniejsze doświadczenie w czyszczeniu dywanów. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z profesjonalnym sprzętem do czyszczenia, możesz przetestować jego działanie na własnym dywanie, jaki posiadasz w domu. Jeżeli wszystko pójdzie według założonego wcześniej planu, już wkrótce zdobędziesz pierwszych klientów i zaczniesz zarabiać.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów:

Twój dzień zaczynać się będzie od szybkiego sprawdzenia listy zaplanowanych spotkań z klientami. Jeżeli pracujesz samodzielnie, będziesz musiał upewnić się, że dysponujesz wystarczającą ilością profesjonalnych detergentów do czyszczenia dywanów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, Twoim zadaniem będzie zamówienie potrzebnych środków w hurtowni bądź sklepie internetowym. Jeżeli, dysponujesz zespołem pracowników, do Ciebie należeć będzie rozdzielanie zadań i nadzorowanie prac, tak aby zapewnić wysoką jakość obsługi klienta. Część Twojego czasu pracy spędzać będziesz również na promowaniu swojej firmy i planowaniu nowych sposobów pozyskiwania zleceń. Dodatkowo, będziesz także odpowiedzialny za kontrolowanie finansów.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący wysokiej jakości usług czyszczenia dywanów.

Co będziemy potrzebować aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności.
 • Profesjonalny sprzęt do czyszczenia dywanów.
 • Detergenty do czyszczenia.
 • Samochód transportowy.
 • Dodatkowy personel (opcjonalnie).

Pozytywne strony:

 • O ile posiadamy profesjonalny sprzęt, czyszczenie dywanów jest bardzo proste.
 • Koszty ogólne są bardzo niskie.
 • Usługi czyszczenia dywanów są dosyć kosztowne, co pozwala uzyskać satysfakcjonujący dochód.
 • Rodzaj biznesu charakteryzujący się dużą elastycznością.
 • Rodzaj biznesu bardzo łatwo skalowalnego.

Negatywne strony:

 • Czyszczenie dywanów to ciężka praca fizyczna.
 • Zawsze znajdą się klienci nie do końca zadowoleni z jakości oferowanych przez nas usług.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.5/5 (głosów: 4)
Czyszczenie dywanów, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • biznes plan sprzątanie
 • biznes plan czyszczenie tapicerki samochodowej

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

One ResponseZostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>