Copywritng

Jeżeli jesteś gotów przekształcić swoją pasję do pisania w naprawdę dochodowy pomysł na biznes, powinieneś rozważyć założenie firmy zajmującej się copywritingiem. Mimo, że na samym początku działalności prawdopodobnie będziesz jedynym copywriterem w swojej firmie, otwarcie działalności o takim profilu, w późniejszym okresie da Ci możliwość zatrudnienia dodatkowych pracowników, pracy z profesjonalnymi edytorami, jak również wyboru najlepszych i najbardziej opłacalnych zleceń. Jeżeli zachęca Cię taka perspektywa, następnym krokiem będzie dowiedzenie się, w jaki sposób zbudować firmę copywriterską od podstaw. Na pewno będziesz musiał mieć lekkie pióro, a także posiadać profesjonalne portfolio, aby Twoi potencjalni klienci mogli ocenić jakość oferowanych przez Ciebie usług. Wymagany będzie również szczegółowy biznes plan, oraz dobra strategia marketingowa gdyż konkurencja w branży jest całkiem wysoka. Dlatego też istotnym jest aby zadbać o konkurencyjne stawki. Kiedy tylko zdobędziesz kilka pierwszych zleceń przekonasz się jaki potencjał drzemie w opisywanym w tym artykule pomyśle na biznes. Wraz z rozwojem Twojej firmy konieczne może okazać się zatrudnienie dodatkowych pracowników. W takim wypadku będziesz mógł skupić się na działaniach marketingowych oraz na pozyskiwaniu nowych klientów. Niewątpliwą zaletą prowadzenia firmy copywriterskiej jest fakt, że daje ona ogromną elastyczność i możliwość wykonywania zleceń teoretycznie dla każdego i w dowolnym miejscu.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się pisaniem tekstów na zamówienie:

Twój typowy dzień pracy upływać będzie na pisaniu oraz edycji różnego rodzaju tekstów dla klientów, oraz utrzymywaniu kontaktu ze zleceniodawcami. Każdy dzień rozpoczynać będziesz od sprawdzenia emaili oraz wiadomości głosowych, aby upewnić się, czy nie pojawiło się kolejne zlecenie, albo konieczność poprawienia tekstu, nad którym pracowałeś wcześniej. Następnie przejdziesz do realizacji oczekujących zleceń. Niektóre z nich będą długoterminowe, natomiast inne wymagać będą mniej czasu co pozwoli ukończyć je w ciągu kilku godzin. Jeżeli będziesz dysponować dodatkowymi pracownikami, Twoim zadaniem będzie przydzielenie im pracy oraz nadzorowanie ich, aby upewnić się, że jakość tworzonych przez nich tekstów stoi na wysokim poziomie.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami może być szerokie grono osób od właścicieli firm poszukujących usług copywriterskich do właścicieli stron internetowych szukających osób obdarzonych lekkim piórem i kreatywnością. Opisywany pomysł na biznes charakteryzuje się tym, że klientów możemy znaleźć praktycznie we wszystkich branżach. Jeśli tylko nauczysz się wykorzystywać dogodne okazje do pozyskiwania zleceń, Twoja firma okaże się wielkim sukcesem.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Lekkie pióro.
 • Solidny plan marketingowy
 • Profesjonalna strona internetowa.
 • Konkurencyjne ceny.
 • Ciche miejsce do pracy (na przykład wydzielone we własnym domu).

Pozytywne strony:

 • Duża elastyczność i możliwość pracy w domu.
 • Możliwość przyjmowania takiej liczby zleceń jaka nam odpowiada.
 • Możliwość zatrudnienia dodatkowych pracowników jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Możliwość realizowania się w swoim hobby.

Negatywne strony:

 • Rynek usług copywriterskich jest bardzo konkurencyjny. Oprócz naturalnego talentu do pisania, powinieneś również posiadać wiedzę biznesowo-marketingową.
 • Ponieważ ocena jakości przygotowywanych tekstów jest bardzo subiektywna, część klientów może żądać zrealizowania zlecenia za niższą stawkę.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 1.9/5 (głosów: 10)
Copywritng, 1.9 out of 5 based on 10 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>