Hotel typu Bed & Breakfast

Jeżeli kiedykolwiek przeżyłeś wspaniały i relaksujący weekend za miastem, w dobrze zarządzanym hotelu typu Bed & Breakfast, możliwe, że zastanawiałeś się również w jaki sposób otworzyć tego typu działalność gospodarczą. Rozpoczęcie biznesu w tej branży może być ekscytującym pomysłem dla kogoś kto posiada wystarczająco dużą nieruchomość aby przyjmować gości w komfortowych warunkach. Opisywany pomysł na biznes jest również idealny dla osób posiadających przyjazne usposobienie i bezpośredni kontakt z ludźmi. Otwarcie hotelu typu Bed & Breakfast jest szansą na prowadzenie działalności we własnym domu oraz oferowanie klientom wyjątkowej atmosfery, której chcą doświadczyć. Czasami wystarczy jedynie kameralny nastrój, zwłaszcza jeżeli miasto, w którym żyjesz posiada swój własny wyjątkowy klimat. W innym przypadku, atrakcję samą w sobie może stanowić twoja nieruchomość, zwłaszcza gdy żyjesz na wsi czy też w zabytkowym domu posiadającym niepowtarzalny urok. Gdy tylko uznasz, ze twoja nieruchomość nadaje się do zaadaptowania na hotel Bed & Breakfast zapewne będziesz chciał poznać więcej szczegółów na temat rozkręcania oraz funkcjonowania tego typu działalności gospodarczej. Jak sugeruje nazwa, będziesz zobowiązany dostarczyć swoim klientom przynajmniej jeden posiłek w formie śniadania. Niezbędne będzie również zdobycie wiedzy na temat wszelkich atrakcji czy też ciekawych wydarzeń organizowanych w Twojej okolicy – pomoże to jeszcze bardziej dostosować ofertę do potrzeb potencjalnych klientów. Dodatkowo, warto zapamiętać złotą zasadę prowadzenia hotelu typu Bed & Breakfast: zadbaj o to aby Twoi goście poczuli się tak wyjątkowo, że nie tylko będą cyklicznie wracać, ale także polecą Twój hotel znajomym.

Dzień z życia właściciela hotelu typu Bed & Breakfast:

Dzienny harmonogram właściciela hotelu Bed & Breakfast jest zazwyczaj wypełniony po brzegi. Jeżeli jesteś kucharzem, będziesz musiał wcześnie wstawać, aby zdążyć z przygotowaniem śniadań. Kiedy już uporasz się z tym zadaniem, będziesz musiał pomóc swoim gościom wymeldować się czy też zaplanować dzień. Dodatkowo, będziesz oczywiście witał nowych gości. Następnie, Twoimi obowiązkami będą także sprzątanie, robienie zakupów, kontrolowanie finansów, oraz promowanie Twojego biznesu. Pomimo tego, że praca właściciela hotelu często wiąże się z niestandardowymi godzinami, wielu właścicieli ocenia ten rodzaj biznesu jako niezwykle dochodowy i przynoszący satysfakcję.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą najczęściej ludzie pragnący spędzić urlop, bądź dni wolne od pracy w komfortowym miejscu, w którym będą mogli poczuć się jak w domu. Twoi klienci będą również poszukiwać ciekawych atrakcji dodatkowych, które uprzyjemnią im pobyt w hotelu.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

  • Nieruchomość, która jest wystarczająco duża i atrakcyjna aby przyjmować gości.
  • Osobowość, która pasuje do opisu typowego właściciela hotelu typu B&B – towarzyski, interesujący i wyrafinowany.
  • Miasto charakteryzujące się wyjątkową atmosferą oraz szeregiem atrakcji, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu.
  • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

  • W tym biznesie Twój dom jest Twoją inwestycją.
  • Możliwość nieustannego kontaktu z ludźmi.
  • Rodzaj biznesu, który jest bardzo dochodowy.
  • Niskie koszty początkowe (pod warunkiem posiadania własnego domu).

Negatywne strony:

  • Ciągła praca we własnym domu może spowodować nadmierne przywiązanie się do niego.
  • Dzienny harmonogram może wydać się bardzo napięty, szczególnie jeśli nie będziesz dysponować wystarczającymi funduszami na zatrudnienie pracowników do pomocy.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.0/5 (głosów: 3)
Hotel typu Bed & Breakfast, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>