Regeneracja baterii

Regeneracja baterii jest pomysłem na biznes proekologiczny oraz przyjazny środowisku. Jest to stosunkowo nowy rodzaj działalności, charakteryzujący się ogromnym potencjałem i wielkimi możliwościami zarobkowymi. Z uwagi na rosnącą eko-świadomość społeczeństwa, możemy zaobserwować systematyczny wzrost popytu na usługi związane z regeneracją baterii. Każdy samochód posiada akumulator, przeznaczony do wielokrotnego ładowania. Bardzo często kiedy bateria rozładowuje się, właściciel po prostu ją wyrzuca i wymienia na nową. Jednakże regeneracja zużytych baterii oferuje klientowi możliwość zaoszczędzenia 50% ceny nowego egzemplarza. Przeważnie, regeneracja objęta jest również gwarancją. Aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, możesz również oferować usługi regeneracji akumulatorów niklowo-kadmowych oraz niklowo-metalowo-wodorowych. Podstawowe umiejętności wymagane do otwarcia opisywanego rodzaju biznesu obejmują wiedzę na temat sposobów regeneracji baterii, ich budowy, sposobów ich ładowania, czy też mierzenia pojemności. Wiedza ta nie jest trudna do przyswojenia, dlatego przy odrobinie chęci i skromnym kapitale początkowym możemy zacząć działalność.

Dzień z życia właściciela punktu regeneracji baterii:

Twój dzień pracy rozpoczynać się będzie od przyjęcia nowych zleceń od klientów. Bardzo istotne będzie poinformowanie o przybliżonym czasie oczekiwania na wykonanie zlecenia oraz o cenie za usługę. Rzetelna obsługa, stojąca na wysokim poziomie to jeden z kluczy do sukcesu. Po przyjęciu nowych zleceń, czas będziesz spędzać na regeneracji baterii lub też nadzorowaniu swoich pracowników. Pod koniec dnia obsługiwać będziesz klientów odbierających pozostawione wcześniej baterie. Dodatkowo, twoim obowiązkiem będzie również systematyczne kontrolowanie stanów magazynowych i zadbanie o dostępność niezbędnych komponentów i sprzętu niezbędnego do sprawnej realizacji zleceń.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący profesjonalnych usług regeneracji różnego rodzaju baterii i akumulatorów. Będą to zarówno właściciele samochodów, jak również posiadacze różnego rodzaju sprzętu elektronicznego zasilanego bateryjnie (aparaty fotograficzne, laptopy, odtwarzacze mp3 itp).

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Uprawnienia SEP do pracy przy napięciu elektrycznym.
 • Lokal użytkowy.
 • Profesjonalny sprzęt do regeneracji baterii.
 • Różnego rodzaju mierniki.
 • Zespół pracowników (opcjonalnie).

Pozytywne strony:

 • Niskie koszty początkowe inwestycji
 • Podstawowa wiedza wymagana do rozpoczęcia działalności nie jest bardzo skomplikowana.
 • Rodzaj biznesu, który początkowo możemy rozwijać w niepełnym wymiarze godzin, by stopniowo przejść do pracy na cały etat.
 • Rodzaj biznesu, który bardzo łatwo można prowadzić w domu.
 • Niskie koszty stałe oraz duże możliwości zarobku.

Negatywne strony:

 • Dość monotonna i powtarzalna praca.
 • Pozyskanie pierwszych klientów może wymagać cierpliwości oraz czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 2.6/5 (głosów: 11)
Regeneracja baterii, 2.6 out of 5 based on 11 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • regeneracja akumulatora

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>