Warsztaty aktorskie

Jeżeli pasjonujesz się sztuką i jednocześnie pragniesz pomagać innym w odnoszeniu sukcesów, zastanów się nad prowadzeniem biznesu w postaci warsztatów aktorskich. Istotą tego prostego pomysłu na biznes jest pomoc zarówno doświadczonym jak i początkującym aktorom w udoskonaleniu swojego warsztatu. Prowadzone przez Ciebie warsztaty koncentrować się będą nad systematyczną poprawą różnych aspektów zawodu aktorskiego, takich jak improwizacja, emisja głosu, interpretacja scenariuszy, walka sceniczna itp. Jeżeli jesteś profesjonalnym aktorem, posiadającym duże doświadczenie, prowadzenie tego typu biznesu będzie dla Ciebie świetną okazją do przekazania swojej wiedzy a przy okazji do zarobienia sporych pieniędzy. Jeżeli natomiast aktorstwem zajmujesz się tylko amatorsko, możesz skorzystać ze specjalnego kursu, który przygotuje Cię do prowadzenia warsztatów aktorskich. Istnieje również możliwość wynajęcia doświadczonych profesjonalistów, którzy będą prowadzić zajęcia za Ciebie. Kolejną ogromną zaletą prowadzenia warsztatów aktorskich jest to, że nie wymagają one dużych początkowych nakładów finansowych i z powodzeniem można je prowadzić nawet w domu. Wraz z systematycznym rozwojem biznesu, najprawdopodobniej będziesz również otrzymywać prośby dotyczące treningów indywidualnych, od klientów przygotowujących się do przesłuchań i castingów. Będą oni potrzebować uwagi oraz cennych wskazówek profesjonalisty i będą gotowi zapłacić za tą uwagę każde pieniądze.

Dzień z życia osoby prowadzącej warsztaty aktorskie:

Typowy dzień pracy rozpoczynać się będzie od szybkiego przejrzenia kalendarza spotkań, w celu sprawdzenia jakie zajęcia zaplanowane zostały na konkretny termin. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie warsztatów we własnym zakresie, niezbędne będzie przygotowanie się do zajęć i zaplanowanie ich przebiegu. Kiedy już pojawi się klient, będzie można zacząć zajęcia, które koncentrować się będą na wybranych elementach sztuki aktorskiej. Podczas lekcji Twoim zadaniem będzie zadawanie konkretnych ćwiczeń, a następnie obserwowanie sposobu ich wykonania oraz sugerowanie nad czym i w jaki sposób trzeba jeszcze popracować. W przypadku gdy zdecydujesz się zatrudnić osoby do prowadzenia warsztatów, Twoja rola ograniczać się będzie do kwestii organizacyjnych oraz ewentualnie nadzorowania prawidłowego przebiegu zajęć.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą aktorzy, którym zależy na nabyciu nowych umiejętności lub też na udoskonaleniu swojego warsztatu.

Co będzie nam potrzebne, żeby zacząć:

 • Komputer z szybkim łączem internetowym.
 • Chwytliwa nazwa firmy.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Studio, w którym odbywać się będą warsztaty (alternatywnie można prowadzić zajęcia w domu).
 • Dobra kampania marketingowa (plakaty, ulotki, reklamy w mediach, strona internetowa itp.)

Pozytywne strony:

 • Bardzo niskie koszty początkowe.
 • Możliwość prowadzenia działalności we własnym domu.
 • Niezwykle energetyczny i ekscytujący rodzaj pracy.
 • Możliwość poznania wielu ciekawych ludzi
 • Osiąganie dużej satysfakcji zawodowej poprzez pomoc aktorom w doskonaleniu swoich umiejętności.

Negatywne strony:

 • Zbudowanie reputacji może wymagać czasu.
 • Praca z różnymi (także trudnymi) typami osobowości.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.5/5 (głosów: 2)
Warsztaty aktorskie, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>