Rzemiosło artystyczne

Jeżeli posiadasz talent do tworzenia a także dostrzegania pięknych i unikalnych przedmiotów, budzących pożądanie wśród Twoich znajomych, zastanów się nad otwarciem swojej własnej firmy zajmującej się rzemiosłem artystycznym. Sprzedaż ręcznie robionych przedmiotów może być zarówno dochodową jak i przynoszącą ogromną satysfakcję działalnością gospodarczą. Dodatkowo, jest to rodzaj biznesu, który z łatwością można prowadzić w Internecie. Jedno jest pewne – pomysłów na konkretne przedmioty jest całe mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia. Od kaligrafii czy też wyrobu wiklinowych koszyków, po tworzenie w glinie –decyzja dotycząca tego, co konkretnie chcesz sprzedawać należy do Ciebie! Jeżeli jesteś zainteresowany/a prowadzeniem biznesu we własnym domu, warto zmniejszyć liczbę oferowanych przedmiotów w celu lepszej organizacji pracy oraz uniknięcia bałaganu. Takie rozwiązanie jest również świetnym sposobem na nauczenie się rzemiosła bez konieczności nadmiernego inwestowania pieniędzy. Największą chyba zaletą opisywanej branży (niezależnie od tego czy osobiście wykonujesz przedmioty, czy też jesteś tylko osobą nadzorującą biznes), jest nieskończona ilość możliwości. Oferowane przez Ciebie przedmioty mogą mieć charakter sezonowy (jak chociażby ozdoby świąteczne), lub nawiązywać do tradycji – najistotniejsze jest jednak to, aby zawsze były tworzone z pasją. Oczywiście aby nasz biznes się rozwijał, musimy zaproponować konkurencyjne ceny, a także znaleźć klientów, którzy będą podzielać naszą pasję. Na szczęście, z pomocą Internetu nie będzie to trudne zadanie. Wykorzystanie globalnej sieci jako narzędzia marketingowego, może nawet okazać się skuteczniejsze niż stosowanie innych metod promocji i sprzedaży. Niezależnie jaką drogę wybierzesz, sprzedaż ręcznie wytwarzanych przedmiotów będzie szansą na robienie tego co się lubi oraz czerpanie z tego korzyści finansowych.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się rzemiosłem artystycznym:

Twój dzień pracy rozpoczynać się będzie najczęściej od wybrania (lub jeśli posiadasz wystarczające umiejętności – wytworzenia) przedmiotów, które później sprzedasz. Bardzo ważne jest upewnienie się, że wszelkie potrzebne materiały są dostępne na miejscu, oraz ustalenie ile zleceń planujemy wykonać danego dnia. Prowadzenie dokładnych wyliczeń jest jednym z najbardziej przyziemnych, a jednocześnie niezwykle istotnych aspektów działalności rzemieślniczej. Musimy zapisywać ile wydajemy na potrzebne materiały oraz za ile sprzedajemy nasze produkty. Jest to szczególnie ważne w przypadku prowadzenia sprzedaży wysyłkowej.  Godnym rozważenia pomysłem jest nawiązanie współpracy z osobami organizującymi targi rzemiosła artystycznego, w celu lepszej promocji naszych wyrobów. Jeżeli planujemy sprzedaż internetową, musimy oczywiście posiadać swoją stronę, która będzie regularnie aktualizowana i uzupełniana o nowe przedmioty.

Charakterystyka klientów:

Klienci firmy zajmującej się wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów rzemiosła artystycznego, mogą być bardzo różnorodni – od kolekcjonerów przez artystów, aż do osób poszukujących oryginalnego pomysłu ma prezent.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

  • Pasja do sztuki i rzemiosła.
  • Umiejętność dostrzegania nowych trendów oraz kreatywność.
  • Materiały, z których wykonywać będziemy przedmioty.
  • Lokal użytkowy (może to być również nasz własny dom).
  • Szybkie łącze internetowe oraz dobry aparat fotograficzny – jeżeli będziemy prowadzić sprzedaż przez Internet.

Pozytywne strony:

  • Możliwość zarobienia pieniędzy angażując się w swoją pasję.
  • Możliwość prowadzenia biznesu w pełnym jak i niepełnym wymiarze godzin.
  • Zapotrzebowanie na ręcznie robione przedmioty jest zawsze wysokie.

Negatywne strony:

  • Jeżeli nasze produkty trafią w gusta klientów, możemy mieć problem z nadążeniem z realizacją zleceń.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.8/5 (głosów: 9)
Rzemiosło artystyczne, 4.8 out of 5 based on 9 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

  • praca reczna

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>