Studio aerobiku i zumba

Jeżeli jesteś zagorzałym zwolennikiem sportu oraz pragniesz pomagać innym ludziom w zmianie stylu życia na zdrowszy, zobacz jak łatwo możesz otworzyć studio aerobiku i zumba. Zajęcia aerobiku są powszechnie znanym rodzajem aktywności fizycznej, opartym o układy ruchowe o zróżnicowanej trudności. Zwykle układy te wykonywane są do określonej muzyki, a ich celem jest podniesienie rytmu serca oraz ogólne poprawienie siły i wytrzymałości. Zumba natomiast, jest relatywnie nowym trendem, który bardzo szybko zyskuje na popularności. Jest to połączenie ruchów typowych dla tańców latynoskich z odpowiednią muzyką w celu uczynienia ćwiczeń jeszcze przyjemniejszymi. Jeśli pracujesz jako instruktor na siłowni albo w klubie fitness, otwarcie własnego studia wydaje się być idealnym pomysłem na biznes. Decydując się na taki krok, będziesz musiał przygotować solidny biznes plan przedstawiający Twoje cele oraz sposoby ich osiągnięcia. Alternatywnie możesz również nawiązać współpracę z jednym z domów kultury w Twojej okolicy, a swój własny biznes otworzyć kiedy zbudujesz już przyzwoitą bazę klientów. Jeżeli nie jesteś profesjonalnym instruktorem, ale dostrzegasz ogromny potencjał w tego typu biznesie, możesz zatrudnić wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą pracować dla Ciebie. Ważnym aspektem jest także odpowiednie rozreklamowanie studia w miejscach które odwiedzają ludzie chcący zmienić lub polepszyć swój styl życia. Godnym rozważenie pomysłem jest na przykład umieszczenie ulotek w sklepach ze zdrową żywnością oraz w centrach fitness, które nie oferują zajęć aerobiku lub zumba. Powinieneś również zainteresować się miejscami często uczęszczanymi przez ludzi, takimi jak okoliczne kawiarnie czy też parki miejskie. Upewnij się, że przygotowane ulotki zawierają najważniejsze informacje, takie jak miejsce prowadzenia zajęć oraz ich grafik. Staraj się oferować zróżnicowane typy zajęć aby przyciągnąć uwagę większej grupy potencjalnych odbiorców. Możesz oferować zajęcia dla początkujących, zajęcia dla zaawansowanych (o większej intensywności), czy też zajęcia dla seniorów. W miarę rozwoju Twojego biznesu, możesz zatrudnić większą liczbę instruktorów i systematycznie rozbudowywać swoją ofertę. Najlepszą cechą tego typu pomysłu na biznes, jest fakt, że jest on niezmiernie wartościowy, gdyż pomaga ludziom polepszyć ich sprawność fizyczną i jakość życia.

Jeden dzień z życia właściciela studia aerobiku i zumba:

Twój dzień rozpoczynać się będzie od pojawienia się w studiu oraz upewnienia się czy wszystko jest przygotowane do kolejnych zajęć. Twoim zadaniem będzie rozmieszczenie wszelkiego potrzebnego do zajęć sprzętu ( step, hantle itp.) Następnie ważną czynnością jest także wybór odpowiedniej muzyki i w końcu, oczekiwanie na klientów. Jeżeli nie będziesz osobiście prowadzić zajęć, możesz nadzorować zatrudnionych instruktorów a także witać klientów. Kolejnym obowiązkiem będą rozmowy telefoniczne z potencjalnymi klientami, a także weryfikowanie płatności. Będziesz również odpowiedzialny za poszukiwanie nowych sposobów promocji oraz ścieżek rozwoju.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie pragnący podwyższyć swoją sprawność fizyczną poprzez uczęszczanie na zajęcia aerbiku lub zumba.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Dobra strategia marketingowa oraz materiały promocyjne.
 • Lokal użytkowy na studio.
 • Pracownicy (opcjonalnie, jeżeli posiadasz uprawnienia instruktora).
 • Muzyka.
 • Sprzęt (schodki, piłki do aerobiku, hantle itp.).
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Moda na fitness staje się coraz bardziej popularna.
 • Proponowanie zróżnicowanych zajęć przyciągnie więcej klientów.
 • Możliwość zatrudnienia instruktorów, którzy będą prowadzić zajęcia za Ciebie.
 • Możliwość stopniowego rozwijania biznesu i wykorzystania lokalu udostępnionego przez lokalny dom kultury.
 • Możliwość robienia czegoś co sprawia nam przyjemność, a przy okazji utrzymuje w dobrej formie.

Negatywne strony:

 • W przypadku wynajmowania lokalu, koszty inwestycji mogą być wysokie.
 • Zdobycie klientów może zająć trochę czasu – zajęcia aerobiku są bardzo popularne, co oznacza sporą konkurencję na rynku.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 5.0/5 (głosów: 3)
Studio aerobiku i zumba, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>