Analiza wiarygodności osób

Otwarcie firmy zajmującej się analizą wiarygodności osób jest doskonałym pomysłem na pozostanie własnym szefem, a jednocześnie dostarczanie specjalistycznych usług dla biznesu jak również osób indywidualnych. Większość średnich i dużych przedsiębiorstw zleca analizę wiarygodności potencjalnych pracowników przed ich zatrudnieniem. Analiza taka może obejmować między innymi przeszłość kredytową oraz kryminalną czy też wypisy z rejestru pojazdów. Korporacje biznesowe nie są jednak jedynymi potencjalnymi klientami dla których dedykowane są kompleksowe analizy wiarygodności. Również placówki oświatowe korzystają z tego typu usług aby upewnić się, że zatrudniani pedagodzy mogą pracować z dziećmi. Ponadto, analizy wiarygodności osób są również zlecane przez osoby indywidualne. Jak widać z powyższych przykładów, opisywany pomysł na biznes charakteryzuje się ogromnym potencjałem. Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić przed rozpoczęciem działalności, jest zdecydowanie jakie typy usług zamierzasz świadczyć oraz jakie opłaty zamierzasz za nie pobierać. Powinieneś rozważyć oferowanie usług oddzielnie jak również w atrakcyjnych pakietach. Zadbaj także o profesjonalną stronę internetową, na której zamieścisz cennik a także opis swojej firmy. Dodatkowo wymogiem koniecznym będzie oczywiście pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej oraz nawiązanie kontaktów branżowych. W swojej codziennej pracy będziesz współpracować zarówno z biurami kredytowymi jak i z policją, czy też sądami. Z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach większość tego typu prac może być wykonywana za pośrednictwem Internetu, firma zajmująca się analizą wiarygodności osób jest jednym z najlepszych pomysłów na biznes online. W miarę rozwoju, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu większej ilości pracowników, którzy pomagać Ci będą w wykonywaniu analiz. Takie rozwiązanie pozwoli Ci skoncentrować się na zadaniach marketingowych oraz na nawiązywaniu cennych kontaktów.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się analizą wiarygodności osób:

Twój typowy dzień pracy rozpoczynać się będzie od sprawdzenia listy nowych zleceń. Następnie konieczne będzie skontaktowanie się z klientem w celu przedyskutowania jego indywidualnych potrzeb oraz ustalenia terminu wykonania zlecenia. Następnie pracować będziesz nad wszelkimi trwającymi analizami, głównie wyszukując informacje w Internecie. Kolejnym krokiem będzie przedstawienie znalezionych danych w przejrzystej, łatwej do przyswojenia formie oraz przesłanie ich do klienta. Jeżeli dysponować będziesz kadrą pracowników, będziesz się z nimi cyklicznie spotykać w celu monitorowania postępów prowadzonych prac. Pozostałą część swojego czasu poświęcać będziesz na działania marketingowe oraz reklamę swojej firmy.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą głównie średnie i duże przedsiębiorstwa, potrzebujące szybkiej i dokładnej analizy wiarygodności potencjalnych kandydatów na pracowników. Poza tym, swoje usługi będziesz także świadczyć placówkom oświatowym oraz osobom indywidualnym.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Przynajmniej podstawowa znajomość prawa.
 • Kontakty branżowe.
 • Pracownicy (opcjonalnie).
 • Komputer z szybkim łączem internetowym oraz oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Zapotrzebowanie na tego typu usługi utrzymuje się na stale wysokim poziomie.
 • Niskie koszty początkowe.
 • Stawki za profesjonalne i dokładne analizy wiarygodności osób są bardzo wysokie.
 • Rodzaj biznesu, który z powodzeniem można wykonywać w domu, nawet w niepełnym wymiarze godzin.
 • Rodzaj biznesu dający dużą elastyczność.

Negatywne strony:

 • Zbudowanie bazy klientów oraz osiągnięcie pierwszych zysków może zająć trochę czasu.
 • Branża charakteryzująca się koniecznością systematycznego zdobywania nowej wiedzy.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.7/5 (głosów: 7)
Analiza wiarygodności osób, 4.7 out of 5 based on 7 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>