Sklep ze słodyczami

Jeżeli od dziecka marzyłeś o własnym sklepie ze słodyczami, prowadzenie tego rodzaju biznesu, może się okazać twoją przepustką do finansowego sukcesu, a jednocześnie pracy przynoszącej ogromną satysfakcję. Otwarcie sklepu ze słodyczami jest świetnym sposobem na rozwinięcie swoich naturalnych talentów takich jak pieczenie ciast czy przygotowywanie domowych czekoladek. Należy pamiętać, że opisywany pomysł na biznes będzie się wiązać z dość znacznymi kosztami inwestycyjnymi, dlatego też przed rozpoczęciem działalności powinniśmy dysponować solidnym i szczegółowym biznes planem. Należy zastanowić się nad ofertą naszego sklepu, jego lokalizacją, oraz odpowiednią strategią marketingową. Możesz zdecydować się na otwarcie sklepu, który będzie oferować jedynie produkty pozyskiwane z hurtowni, albo też wytwarzane przez Ciebie własnoręcznie. Bardzo atrakcyjną opcją jest także połączenie obu wyżej wymienionych strategii. Twój sklep może specjalizować się w sprzedaży cukierków, czekolad, bombonierek, ciast itd. Ofertę warto rozszerzyć o produkty przygotowywane specjalnie na zamówienie – takie podejście pozwoli znacznie zwiększyć naszą atrakcyjność na rynku, a co za tym idzie dochody. Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś pewien w jaki sposób rozpocząć działalność, możesz zdecydować się na podpisanie umowy franczyzowej. Na pewno będzie to droższe rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnego modelu biznesowego, jednakże w pakiecie z umową otrzymasz zapas towaru, plan marketingowy, rozpoznawalną na rynku markę, jak również wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Jeżeli chcesz się skupić na sprzedaży domowych słodkości, umowa franczyzowa może okazać się zbyt wielkim przedsięwzięciem. W takim przypadku, lepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z lokalnymi kawiarniami, które oferować będą Twoje produkty, swoim klientom. Jeśli tylko zadbamy o wysoką jakość obsługi klienta, szybko przekonamy się, że prowadzenie własnego sklepu ze słodkościami może być bardzo ekscytującym pomysłem na biznes.

Dzień z życia właściciela sklepu ze słodyczami:

Twój dzień pracy rozpoczynać się będzie na długo przed planowanym otwarciem sklepu dla klientów. Każdego ranka, Twoim zadaniem będzie przygotowanie świeżych produktów do sprzedaży. Jeżeli kupujesz produkty znajdujące się w Twojej ofercie, będziesz musiał stale kontrolować ich zapas. Jeżeli samemu przygotowujesz oferowane słodkości, warto oszacować jakie ilości będą potrzebne. Kiedy już otworzysz sklep dla klientów, Twoja praca polegać będzie na obsłudze klientów, a także składaniu zamówień w hurtowniach. Oczywiście, Twoim obowiązkiem będzie także systematyczne promowanie biznesu w Internecie oraz kanałami tradycyjnymi.

Charakterystyka klientów:

 • Twoimi klientami będą osoby poszukujące wysokiej jakości, przepysznych słodyczy dla siebie, lub też dla bliskich na specjalne okazje.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Atrakcyjna lokalizacja.
 • Zaplecze, na którym przygotowywać będziesz ciasta i inne słodycze własnego wyrobu (opcjonalnie).
 • Profesjonalny sprzęt do wyrobu słodyczy (opcjonalnie).
 • Przepisy (opcjonalnie).
 • Składniki – czekolada, orzechy, cukier, kakao , itp. (opcjonalnie).
 • Koszyki wystawowe na produkty.
 • Dodatkowe produkty (kawa, napoje itp.)
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Jeżeli będziemy dysponować atrakcyjną lokalizacją, sklep z cukierkami może okazać się bardzo dochodowym biznesem.
 • Możliwość rozwinięcia swoich umiejętności kulinarnych.
 • Możliwość prowadzenia biznesu w modelu franczyzowym.

Negatywne strony:

 • Koszty początkowe są dosyć wysokie.
 • Zdobycie pierwszych klientów może zająć trochę czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.1/5 (głosów: 7)
Sklep ze słodyczami, 4.1 out of 5 based on 7 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • sklep ze słodyczami biznes

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>