Sklep oferujący baseny naziemne

Jeżeli lubisz pracować na świeżym powietrzu i zastanawiasz się nad ciekawym pomysłem na biznes sezonowy, powinieneś rozważyć otwarcie sklepu oferującego baseny naziemne.  Baseny tego typu nie różnią się prawie niczym od normalnych basenów, poza brakiem konieczności wykopania dziury w ziemi. Wszystko czego zatem potrzebujemy do instalacji basenu naziemnego to kawałek wyrównanego gruntu. Należy jednak nadmienić, że bez odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia, instalacja może być bardzo trudna. Baseny naziemne wykonywane są ze stali, żywicy, aluminium oraz drewna, a wielkością mogą dorównywać tradycyjnym basenom. W celu zaprezentowania klientom wachlarza oferowanych przez nas produktów, powinniśmy dysponować salonem sprzedaży, w którym wystawione będą dostępne modele. Nie będą to oczywiście pełnowymiarowe kopie, ale powinny one dać potencjalnym klientom wyobrażenie jak wygląda dany materiał. Twoja oferta powinna również obejmować wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe, takie jak schodki, pokrywy, okładziny, podgrzewacze wody czy też ogrodzenia. Jeżeli będziesz w stanie dostarczać również nowoczesne odeskowanie basenów, Twoje obroty znacząco wzrosną. W tym celu warto nawiązać współpracę z zewnętrzną firmą, jeśli nie chcemy angażować w tę część biznesu naszych pracowników. Poza sprzedażą basenów oraz akcesoriów basenowych naszą ofertę wzbogacić można o chemię basenową oraz usługę badania czystości wody. Baseny naziemne są z reguły tańsze niż baseny tradycyjne – co nie oznacza jednak, że są one tanie. Duży stalowy basen naziemny to koszt około 12 tysięcy złotych. Doliczając do tego koszty instalacji oraz akcesoriów, widać wyraźnie, że ten pomysł na biznes wart jest rozważenia. W chłodniejszych klimatach, będzie to najprawdopodobniej biznes o charakterze sezonowym, jednak decydując się na rozszerzenie oferty o usługi poboczne możemy liczyć na stały dochód.

Dzień z życia właściciela sklepu z basenami naziemnymi:

W trakcie Twojego dnia pracy będziesz doradzać klientom w kwestii wyboru odpowiednich basenów, spełniających ich potrzeby i oczekiwania. Będziesz także odpowiedzialny za koordynację instalacji oraz zarządzanie grupą instalatorów.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący wysokiej jakości basenów naziemnych, jak również usług instalacyjnych i serwisowych.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Dobry biznes plan.
 • Lokal użytkowy z wystawionymi przykładowymi modelami basenów.
 • Akcesoria basenowe.
 • Chemia basenowa.
 • Zespół pracowników oraz instalatorów.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Baseny naziemne stanowią mniej kosztowną alternatywę dla basenów tradycyjnych.
 • Ciekawa i przynosząca satysfakcję praca.
 • Możliwość zatrudnienia pracowników, którzy większość pracy wykonywać będą we własnym zakresie.
 • Początkowo, możliwość otwarcia małej firmy i stopniowego jej rozwijania wraz ze wzrostem zapotrzebowania.

Negatywne strony:

 • Duże koszty początkowe.
 • Wypracowanie zysku może zająć trochę czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.5/5 (głosów: 2)
Sklep oferujący baseny naziemne, 3.5 out of 5 based on 2 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • własny biznes pomysły
 • pomysł na biznes sezonowy
 • basen naziemny

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

One ResponseZostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>