Sklep z cygarami

Jeżeli poszukujesz wyjątkowego i unikalnego pomysłu na własną działalność gospodarczą, którą możesz rozwijać zarówno w wynajętym lokalu użytkowym, jak również online, powinieneś dowiedzieć się jak otworzyć sklep z cygarami. Popyt na cygara wzrasta zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn należących do różnych grup wiekowych. Dodatkowo cygara, w większym niż papierosy stopniu, są akceptowane przez osoby niepalące. Produkowane są one ze sfermentowanych liści tytoniu i nie zawierają szkodliwych dodatków. Otwarcie sklepu stacjonarnego, specjalizującego się w produkcji cygar, może być bardzo dochodowym pomysłem, szczególnie w przypadku gdy dysponujemy lokalem użytkowym w atrakcyjnej lokalizacji. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że poszukiwanie lokalizacji znacznie oddalonej od podobnych sklepów nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli w promieniu 25 kilometrów nie znajduje się żaden sklep z cygarami, najprawdopodobniej jest ku temu powód. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast otwarcie naszego biznesu w bezpośrednim sąsiedztwie konkurencji. W ten sposób, przygotowując atrakcyjną ofertę, możesz być w stanie przejąć część klientów. Dowiedz się jakie rodzaje cygar oferują inne sklepy w Twojej okolicy i zbuduj swoją ofertę w oparciu o zupełnie inne gatunki. Skoncentruj się na wybranej niszy – na przykład cygara kubańskie lub cygara z Ameryki Środkowej i zadbaj o ich możliwie jak największy wybór. Pomyśl nad wydzieleniem specjalnej sali w swoim sklepie, w której klienci mogliby zapalić i skosztować zakupionych cygar. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w telewizor, konsolę do gier, a także najnowszą prasę. Im bardziej zrelaksowani będą Twoi klienci, tym większa szansa, że zdecydują się na zakupy, a także powrócą po pewnym czasie, a może nawet polecą nasz sklep znajomym. Może się jednak zdarzyć, że dojdziesz do wniosku, iż lepszym rozwiązaniem będzie otwarcie sklepu internetowego. Poza magazynem przystosowanym do przechowywania cygar (odpowiednia wilgotność powietrza), oczywiście będziesz potrzebować profesjonalnej strony internetowej oraz praktycznej wiedzy na temat cygar. Dodatkowo, będziesz musiał zadbać o weryfikowanie wieku swoich klientów na stronie internetowej, gdyż sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18 roku życia jest nielegalna. Poza tym, niezwykle ważnym aspektem będzie prawidłowy transport cygar do klienta, tak aby pozostały one świeże i nie wysuszone. Inne możliwości oferowania cygar obejmują otwarcie małego kiosku lub zainwestowanie w nowoczesne automaty vendingowe. Niezależnie od wybranej formy działalności, należy pamiętać o rozszerzeniu swojej oferty o przeróżne akcesoria takie jak obcinaczki, pudełka na cygara, zapalniczki itd. Sprzedaż cygar może okazać się bardzo lukratywnym pomysłem na biznes, jeżeli dogłębnie przemyślimy wybór lokalizacji, zainwestujemy w marketing i reklamę, a także zaproponujemy bogatą ofertę i wysoką jakość obsługi klienta.

Dzień z życia właściciela sklepu z cygarami:

Jeżeli zdecydujesz się na otwarcie sklepu stacjonarnego, swój dzień pracy rozpoczynać będziesz od sprawdzenia czy cały asortyment jest odpowiednio wyeksponowany. W ciągu dnia pomagać będziesz klientom w wyborze dokładnie takich cygar jakich poszukują. Jeżeli natomiast Twoja działalność obejmować będzie sklep internetowy, dysponować będziesz bardziej elastycznym grafikiem, ale też będziesz musiał zadbać o terminową realizację wszystkich zleceń. Bardzo ważnym aspektem będzie systematyczne uaktualnianie oferty, a także pozostawanie w stałym kontakcie z dostawcami, aby upewnić się, że dysponujemy wystarczającą ilością towaru.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą osoby poszukujące wysokiej jakości cygar a także wysokiego standardu obsługi.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Zapas cygar.
 • Lokal użytkowy bądź strona internetowa (opcjonalnie także kiosk lub automat vendingowy).
 • Odpowiednio klimatyzowany magazyn.
 • Wiedza na temat cygar.
 • Komputer wyposażony w oprogramowanie księgowe.

Pozytywne strony:

 • Cygara cieszą się coraz większą popularnością wśród ludzi w różnym wieku i o różnych uwarunkowaniach socjoekonomicznych.
 • Rodzaj biznesu, który jest bardzo dochodowy.
 • Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie sklepu internetowego, będziesz mógł pracować z domu.
 • W przypadku prowadzenia sklepu stacjonarnego, możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem.
 • Jeżeli postarasz się o wysoką jakość obsługi oraz konkurencyjne ceny, na pewno zdobędziesz wielu klientów powracających.
 • Jako specjalista z branży będziesz miał dostęp najlepszych produktów na rynku.

Negatywne strony:

 • W przypadku otwarcia sklepu stacjonarnego, koszty początkowe będą dosyć wysokie.
 • Zdobycie pierwszych klientów może zająć trochę czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.2/5 (głosów: 6)
Sklep z cygarami, 3.2 out of 5 based on 6 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>