Sklep z artykułami ślubnymi

Jeżeli interesujesz się modą i chciałbyś zostać swoim własnym szefem, dowiedz się jak otworzyć sklep z artykułami ślubnymi i tym samym spełniać marzenia wielu par młodych. Wyobraź sobie spędzanie czasu pośród przepięknych sukien ślubnych, w otoczeniu szczęśliwych panien młodych szukających idealnej kreacji na najważniejszy dzień w ich życiu. Pomaganie klientom i klientkom w odnalezieniu dokładnie tego, czego poszukują przynosi nie tylko wielką satysfakcję, ale także całkiem niezłe pieniądze. Statystyczna panna młoda wydaje na suknię około 4000 tysiące złotych. Doliczając do tego koszty akcesoriów takich jak welon czy też biżuteria, wyraźnie widzimy jaki potencjał drzemie w opisywanym pomyśle na biznes. Zanim otworzymy naszą działalność, powinniśmy dysponować solidnym i szczegółowym biznes planem. Plan ten pomoże nam skoncentrować nasze wysiłki i odpowiedzieć na pytania dotyczące typu oferowanych sukien, tego czy będziemy również prowadzić sprzedaż galanterii męskiej, jak zamierzamy promować nasz biznes itd. Targi ślubne są jedną z bardzo dobrych okazji na zyskanie renomy w branży. Ważną sprawą będzie również zadecydowanie, czy interesuje nas podpisanie umowy franczyzowej, czy też zbudowanie naszej firmy od podstaw. Umowa franczyzowa niewątpliwie jest łatwiejszym rozwiązaniem (razem z nią otrzymujemy nawet zapas asortymentu), jednak należy również pamiętać, iż jest to opcja bardziej kosztowna i zapewniająca mniejszą elastyczność. Niezależnie od wybranej formy działalności, musimy przygotować dokładne wyliczenie kosztów i potencjalnych zysków. Kiedy już otworzymy nasz sklep i zdobędziemy pierwszych zadowolonych klientów, możemy być pewni, że powiedzą oni o naszym biznesie swoim znajomym i rodzinie. Po pewnym czasie, warto będzie rozszerzyć ofertę na przykład o kreacje na studniówkę, obuwie, biżuterię czy też smokingi. Zanim się spostrzeżemy nasz biznes będzie przynosić całkiem spore zyski.

Dzień z życia właściciela sklepu z artykułami ślubnymi:

Większość swojego czasu pracy spędzać będziesz na pomocy pannom młodym oraz ich rodzinom w doborze odpowiedniej sukni ślubnej. W zależności od liczebności personelu jaki zatrudnisz, albo będziesz miał bezpośredni kontakt z klientem, albo też Twoim zadaniem będzie jedynie nadzorowanie pracowników i dopilnowanie, że obsługa klienta stoi na wysokim poziomie. Dodatkowo znaczną część czasu poświęcać będziesz na kontakty z dostawcami i dystrybutorami, aby upewnić się, że suknie będą dostarczone na czas i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Niezależnie od tego czy zatrudniać będziesz swoją własną krawcową, czy też będziesz korzystać z zewnętrznych usług krawieckich, Twoim zadaniem będzie dopilnowanie, aby wszystkie przeróbki wykonane były planowo. Dodatkowo, będziesz musiał regularnie kontrolować swoje przychody i wydatki.

Charakterystyka klientów:

Większość Twoich klientów stanowić będą panny młode, a także ich rodziny. W zależności od proponowanej oferty, Twój sklep odwiedzać mogą także młodsze klientki poszukujące kreacji na studniówkę czy też inne specjalne okazje.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Dopracowana strategia marketingowa.
 • Atrakcyjna lokalizacja.
 • Suknie ślubne i inne akcesoria.
 • Wieszaki, lady, przebieralnie, duże lustra.
 • Dodatkowi pracownicy.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Rodzaj biznesu, który może być bardzo dochodowy.
 • Rodzaj biznesu przynoszący bardzo dużą satysfakcję.
 • Jeżeli lubisz modę, na pewno spodoba Ci się pomysł spędzania czasu wśród przepięknych kreacji oraz poznawania najnowszych trendów.
 • Kiedy już nasz biznes wystartuje, możemy zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy większość pracy będą wykonywać za nas.
 • Możliwość uczestnictwa w targach, pokazach, a także szkoleniach branżowych.

Negatywne strony:

 • Zdobycie pierwszych klientów może zająć trochę czasu.
 • Od czasu do czasu stykać się będziemy z klientami trudnymi we współpracy.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.0/5 (głosów: 3)
Sklep z artykułami ślubnymi, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>