Sklep z antykami

Jeżeli kochasz robić zakupy w sklepach z antykami i często znajdujesz tam prawdziwe perełki, możesz rozważyć założenie swojego własnego sklepu tego typu. Prowadzenie sklepu z antykami jest nie tylko wspaniałym pomysłem na biznes dla każdego kto docenia piękno staroci, to również zajęcie, które może okazać się niezwykle dochodowe. Poniżej znajdziesz garść podstawowych informacji na temat tego jak założyć swój własny sklep z antykami. Jedną z pierwszych rzeczy, nad którą należy pomyśleć, jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji naszego sklepu. O ile starzy wyjadacze oraz pasjonaci antyków znajdą każdy dobry sklep, niezależnie od jego lokalizacji, na pewno warto zainwestować w lokal znajdujący się w centrum miasta lub w oryginalnej dzielnicy zakupowej. Dzięki takiemu posunięciu będziemy mogli zwabić ciekawskich przechodniów i sprzedać więcej towarów. Dlatego inwestycja w dobrze zlokalizowaną nieruchomość powinna być dla nas jednym z priorytetów.
Kolejną ważną kwestią jest wachlarz oferowanych przez nas produktów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zróżnicowanie oferty, tak aby zawierała ona zarówno drogie i wysokiej jakości antyki, a także te w bardziej przystępnych cenach. Warto też umieścić w sklepie kilka naprawdę unikatowych przedmiotów, które przyciągną klientów i dodadzą miejscu więcej prestiżu. Aby zmniejszyć koszty inwestycji, niektóre sklepy z antykami prowadzą również komis. W takim modelu biznesowym oferujemy na sprzedaż czyjeś przedmioty, za które w przypadku powodzenia transakcji otrzymujemy procent od byłego właściciela. Jest to świetny sposób na urozmaicenie oferty, bez nadmiernego nadwyrężania budżetu.
Będziemy musieli także sprecyzować kilka zasad dotyczących sprzedaży. Czy możliwy będzie zwrot towaru? Czy ceny podlegać będą negocjacji? Przed otworzeniem naszego sklepu, koniecznie będziemy musieli odpowiedzieć na te pytania. Oczywiście do wykonania pozostaną nam jeszcze czynności związanych z biznesową stroną inwestycji, takich jak otrzymanie odpowiednich licencji oraz zezwoleń, ubezpieczenie, księgowość oraz ustalenie wysokości zarobków dla pracowników.

Dzień z życia właściciela sklepu z antykami:

Prowadzenie sklepu z antykami wiąże się ze spędzaniem większości czasu na miejscu, nawet w przypadku zatrudnienia dodatkowych pracowników. Do naszych obowiązków należeć będzie między innymi dbanie o odpowiednie zaopatrzenie sklepu, ekspozycję towaru, czy też prowadzenie bieżących rozliczeń. Jeżeli swojego biznesu nie zamierzamy opierać na przedmiotach, które już posiadamy w swojej kolekcji, prawdopodobnie będziemy musieli polować na różnego rodzaju okazje. Do tego celu możemy wykorzystywać Internet, albo też szukać antyków w sklepach z artykułami używanymi. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż przedmiotów na zasadzie komisu, powinniśmy odpowiednio opisać każdy z nich, a także prowadzić szczegółowe rozliczenie naszych zarobków oraz należności. Oczywiście nasza praca będzie się również wiązała z bezpośrednim kontaktem z klientami.

Charakterystyka klientów:

Klientami naszego sklepu będą pasjonaci pragnący poszerzyć swoje kolekcje o nowe, interesujące przedmioty. Będą to zarówno poważni kolekcjonerzy jak i zbieracze-amatorzy. Z każdym klientem, niezależnie od jego doświadczenia, warto zamienić kilka słów. Niektórzy będą przeglądać naszą ofertę w poszukiwaniu unikatowych przedmiotów, inni szukać będą na przykład prezentu dla bliskiej osoby. Jeśli zadbamy o to aby odpowiedzieć na wszelkie pytania klienta oraz udzielić mu rzetelnej informacji, nasz biznes będzie miał dużo większe szanse powodzenia.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Dobra lokalizacja sklepu
 • Zezwolenie na prowadzenie działalności, ubezpieczenie
 • Antyki na sprzedaż
 • Polityka sprzedaży oraz cenowa
 • Pracownicy
 • Oprogramowanie księgowo-magazynowe

Pozytywne strony:

 • Typ biznesu przeznaczony dla pasjonatów, przynoszący satysfakcję każdego dnia.
 • Możliwość kompletowania towaru stopniowo, a w późniejszym okresie otwarcia drugiego sklepu lub uruchomienia sprzedaży internetowej.
 • Szansa na spotkanie hobbystów o podobnych zainteresowaniach, którzy chętnie się uczą i słuchają historii związanych z antykami.
 • Typ biznesu posiadający pewien prestiż i nieustannie zdobywający popularność.

Negatywne strony:

 • Początkowo wymagany jest dosyć duży wkład finansowy (wynajęcie lub zakup lokalu, skompletowanie towaru).
 • Początkowo możliwy dosyć powolny przyrost dochodów.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.0/5 (głosów: 8)
Sklep z antykami, 4.0 out of 5 based on 8 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • sklep ze starociami
 • sklep z antykami

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>