Drogeria

Jeżeli robiąc zakupy często bywasz w dziale kosmetycznym, a także możesz się pochwalić doskonałymi umiejętnościami w zakresie wykonywania makijażu, powinnaś zastanowić się nad otwarciem własnej drogerii. Wyobraź sobie pracę z ludźmi, pomagając im lepiej wyglądać i podkreślać ich naturalne piękno. Możliwość Eksperymentowania z nowościami na rynku kosmetycznym, różnymi produktami i kolorami, to tylko jedna z wielu zalet opisywanego w tym artykule pomysłu na biznes. Zacznijmy jednak od początku. Po pierwsze należy wybrać odpowiednią lokalizację dla naszego sklepu. W tym celu powinniśmy przeprowadzić analizę miejsc, w których zakupy robi wiele kobiet. Najodpowiedniejszym miejscem na otwarcie naszego sklepu będzie kompleks butików, albo duże centrum handlowe. Kiedy już uporasz się ze znalezieniem lokalizacji, kolejnym krokiem będzie zabezpieczenie środków na pokrycie kosztów początkowych. Założenie własnego sklepu od podstaw wymaga wiele pracy, dlatego też warto rozważyć możliwość podpisania umowy franczyzowej. Pomimo, że rozwiązanie takie będzie bardziej kosztowne, wraz z podpisaniem umowy otrzymamy umeblowanie, zespół pracowników oraz oczywiście zapas produktów kosmetycznych. Solidny biznes plan pomoże Ci w podjęciu właściwych decyzji związanych z grupą docelowych odbiorców, ilością oferowanych produktów, polityką cenową itd. Dodatkowo konieczna będzie promocja naszej drogerii w Internecie oraz w branżowej prasie lokalnej. Posiadanie profesjonalnej strony internetowej nie tylko przyczyni się do zwiększenia liczby klientów, ale także umożliwi nam sprzedaż online. Jednakże największą zaletą opisywanego pomysłu na biznes jest fakt, że możemy pracować wtedy kiedy mamy na to ochotę. Jeżeli tylko będziemy dysponować zespołem wykwalifikowanych pracowników, czas będziemy mogli poświecić na promocje firmy oraz wyszukiwanie wszelkich nowości na rynku kosmetycznym.

Dzień z życia właściciela drogerii:

Twój dzień pracy rozpoczynać się będzie od sprawdzenia czy sklep jest czysty i nadaje się do otwarcia dla klientów. Będziesz musiała upewnić się, że pracownicy są na miejscu, a także, że są zaznajomieni ze wszystkimi nowymi produktami w ofercie. W ciągu dnia Twoim zadaniem będzie asystowanie klientom i pomoc w doborze odpowiednich dla nich produktów. Część czasu poświęcać będziesz na promocję swojego biznesu, na przykład poprzez rozdawanie kuponów rabatowych oraz ulotek. Pod koniec dnia pozostanie tylko podliczenie utargu oraz zamknięcie sklepu.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący wysokiej jakości kosmetyków dla siebie lub na prezent dla najbliższych.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Atrakcyjna lokalizacja.
 • Fundusze na pokrycie kosztów początkowych.
 • Plan marketingowy.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności oraz ubezpieczenie.
 • Lada, półki, szafki, lustra, kabiny itd.
 • Zespół pracowników.
 • Produkty kosmetyczne.

Pozytywne strony:

 • Pomaganie ludziom wyglądać lepiej przynosi ogromną satysfakcję.
 • Popyt na kosmetyki jest zawsze wysoki.
 • Możliwość zostania swoim własnym szefem.
 • Możliwość robienia tego co się lubi.
 • Kiedy już zwrócą się koszty początkowe, możliwości zarobku będą całkiem satysfakcjonujące.

Negatywne strony:

 • Koszty początkowe są dosyć wysokie.
 • Jeżeli odpowiednio nie zaplanujesz cen, możesz mieć problem z rentownością.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.3/5 (głosów: 9)
Drogeria, 3.3 out of 5 based on 9 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • jak otworzyć rossmnan

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>