Studio tańca

Jeżeli taniec jest Twoją prawdziwą pasją, oraz poszukujesz sposobu na przekształcenie swojego hobby w opłacalny biznes, powinieneś dowiedzieć się jak założyć własne studio tańca. Branża taneczna jest ogromna i zawsze znajdzie się w niej miejsce dla nowych firm. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się taniec towarzyski, aczkolwiek również zajęcia z innych stylów (takich jak taniec nowoczesny czy balet) są oblegane przez tłumy klientów. W zależności od Twojego wyszkolenia tanecznego, możesz otworzyć studio tańca specjalizujące się na przykład w salsie. Jeżeli ukończyłeś szkołę baletową, naturalnym będzie pójście właśnie w tym kierunku. Jeżeli natomiast posiadasz bardziej wszechstronne umiejętności, możesz oferować zajęcia z wielu różnych stylów tańca. Dodatkowo, aby poszerzyć grono klientów, zawsze możesz zatrudnić profesjonalnych instruktorów, prowadzących zajęcia z wielu różnych stylów. Niezależnie od wybranej opcji, na pewno potrzebować będziesz szczegółowego biznes planu studia tanecznego. Biznes plan precyzować będzie na jakim stylu tanecznym skoncentrujesz swoje działania, czy zdecydujesz się na zakupienie istniejącego studia tańca, czy też stworzysz je od podstaw, jak wielu instruktorów będziesz zatrudniać, oraz jakimi sposobami będziesz promować swój biznes. Przed rozpoczęciem działalności powinieneś przeprowadzić dokładną analizę konkurencji oferującej usługi w najbliższej okolicy. Środowisko taneczne jest bardzo zżyte, a miłośnicy tańca zawsze gotowi są wspomóc swoimi cennymi wskazówkami i poradami. Dlatego też w razie wątpliwości warto zwrócić się do nich. Kiedy tylko zatrudnimy kilku instruktorów, będziemy w stanie zaoferować bogaty wachlarz zróżnicowanych zajęć, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przy odrobinie determinacji i ciężkiej pracy, już wkrótce przekonasz się jak bardzo dochodowym pomysłem na biznes jest otwarcie własnego studia tańca.

Dzień z życia właściciela studia tańca:

Jeżeli osobiście zajmować się będziesz prowadzeniem zajęć, będziesz musiał odpowiednio się ubrać oraz upewnić się, że studio jest wysprzątane i gotowe na przybycie klientów. Jeżeli zatrudniasz dodatkowych instruktorów, dopilnuj aby przybywali oni na czas i byli odpowiednio przygotowani. Pomiędzy zajęciami czas będziesz spędzać na promowaniu swojego studia w prasie ogólnej i branżowej, a także na rozdawaniu ulotek (na przykład w sklepach oferujących stroje taneczne). W ciągu dnia rozmawiać będziesz z uczniami, a także z ich rodzicami w celu upewnienia się, że są oni usatysfakcjonowani z poziomu i przebiegu zajęć. Dodatkowo koordynować będziesz płatności oraz wysyłać klientom faktury. Poza tym, Twoim obowiązkiem będzie dopełnianie wszelkich formalności księgowych oraz wypłata należności dla zatrudnionych instruktorów.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą miłośnicy tańca poszukujący profesjonalnych zajęć tanecznych. W zależności od typu prowadzonych zajęć, Twoimi klientami będą osoby w różnym przedziale wiekowym – od dzieci w wieku przedszkolnym do dorosłych.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Pasja do tańca.
 • Biznes plan.
 • Plan marketingowy oraz materiały promocyjne.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności oraz ubezpieczenie OC.
 • Lokal przeznaczony na studio tańca (z odpowiednim parkietem, drążkami, przebieralniami, itd.).
 • Instruktorzy tańca
 • Odpowiednia muzyka i sprzęt do jej odtwarzania.
 • Odpowiedni strój taneczny.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Dla miłośnika tańca, możliwość rozwijania swojej pasji, a przy tym zarabiania na niej, jest spełnieniem marzeń.
 • Obserwowanie ludzi robiących postępy w nauce daje ogromną satysfakcję.
 • Popyt na zajęcia taneczne systematycznie wzrasta.
 • Za zajęcia prowadzone przez znanych, profesjonalnych instruktorów możesz żądać wysokich cen.
 • Jeżeli dysponować będziesz wystarczającą liczbą instruktorów, nie będziesz musiał wykonywać pracy samodzielnie.

Negatywne strony:

 • Znalezienie instruktorów o odpowiednich kwalifikacjach, oraz odpowiadających Twoim wymaganiom może zająć trochę czasu.
 • Otwarcie studia tańca z prawdziwego zdarzenia wymaga wynajęcia (albo wykupienia) sporych rozmiarów lokalu użytkowego.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.0/5 (głosów: 2)
Studio tańca, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • biznesplan szkoły tańca wzór
 • szkola tanca biznes plan

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>