Produkcja kompostu

Jeżeli dbasz o środowisko i zastanawiałeś się nad rozpoczęciem ekologicznego biznesu, powinieneś rozważyć otwarcie firmy zajmującej się produkcją kompostu. Rozpoczęcie tego typu działalności jest świetnym sposobem na pro-ekologiczną firmę, która przy okazji może przynieść całkiem spory dochód. W dzisiejszych czasach każdy szuka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy a także pomoc środowisku. Opisywany w tym artykule pomysł na biznes wcale nie jest innowacyjny, jednakże wcześniej otwarcie tego rodzaju działalności opłacało się jedynie na terenach wiejskich. Jednakże wraz ze wzrostem popularności ekologicznego trybu życia, coraz więcej ludzi jest zainteresowanych pozyskiwaniem kompostu – chociażby do stosowania w ogrodach czy uprawach ekologicznych. Jedynym ich problemem jest brak czasu oraz miejsca na wyprodukowanie naturalnego nawozu we własnym zakresie. Produkcja kompostu trwa minimum 6 miesięcy i jest to czas związany z aktywnością różnego rodzaju bakterii. Oczywiście znalezienie dogodnego miejsca na stertę odpadów organicznych, z których produkuje się kompost może być kłopotliwe dla przeciętnego posiadacza ogrodu. Jeżeli jednak posiadasz duży fragment terenu, który możesz przeznaczyć na budowę kompostownika, ten pomysł na biznes będzie idealny dla Ciebie. Zanim jednak przystąpisz do zbierania odpadów organicznych, powinieneś dysponować solidnym biznes planem swojej firmy. Plan ten pozwoli Ci określić jaką ilość kompostu będziesz w stanie wyprodukować, jakiego rodzaju kontenery będziesz wykorzystywać do jego przechowywania, oraz w jaki sposób będziesz go transportować do klientów. Opisywany pomysł na biznes wymagać będzie również znajomości wiedzy praktycznej. Bardzo istotną kwestią jest upewnienie się, że sprzedawany przez Ciebie kompost jest pozbawiony wszelkich niekorzystnych bakterii. Dlatego też, Twoim obowiązkiem będzie regularne badanie kompostu przed jego sprzedażą. Znana od lat praktyka wytwarzania nawozu organicznego może okazać się świetnym pomysłem na pro-ekologiczny biznes. Dobrym pomysłem będzie również znalezienie swojej niszy na rynku, na przykład poprzez oferowanie tylko najwyższej jakości organicznego kompostu. Warto także zainwestować w profesjonalną stronę internetową, na której znajdą się informacje na temat wyjątkowości oferowanego przez Ciebie produktu.

Dzień z życia właściciela firmy produkującej kompost:

Twoim zadaniem będzie kontrolowanie kompostu, który jest już prawie gotowy do sprzedaży. Wymagane będzie jego badanie pod kątem zawartości bakterii, a następnie późniejsze przygotowanie do transportu. Będziesz również kontaktował się z firmą transportową, która dostarczać będzie produkt do klientów. Jeżeli brakować będzie miejsca, koniecznie będziesz musiał zakupić dodatkowe kontenery. Dodatkowo, Twoim zadaniem będzie również systematyczne dokładanie odpadów organicznych do nowych stert kompostu. Oczywiście część czasu poświęcać będziesz na promowanie swojego biznesu w prasie branżowej, a także w Internecie. Jeżeli posiadać będziesz również stronę internetową, będziesz musiał systematycznie sprawdzać zamówienia oraz dopilnować terminowej wysyłki do klienta.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ogrodnicy poszukujący wysokiej jakości kompostu do użyźniania swoich ekologicznych ogrodów.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Plan marketingowy.
 • Przestrzeń potrzebna na założenie kompostowników.
 • Pojemniki na kompost.
 • Materiał organiczny.
 • Kontakty z firmą transportową.

Pozytywne strony:

 • Rodzaj biznesu, który stosunkowo łatwo zacząć.
 • Niskie koszty początkowe.
 • Popyt na kompost organiczny będzie stale wzrastał.
 • Szansa uzyskania dofinansowania na biznes pro-ekologiczny.
 • Rodzaj biznesu charakteryzujący się dużą elastycznością.

Negatywne strony:

 • Konieczność starannego przemyślenia ilości wymaganego miejsca.
 • Organizowanie transportu może być kosztowne jeżeli nie będziemy posiadać kontaktów w firmach transportowych.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.6/5 (głosów: 10)
Produkcja kompostu, 3.6 out of 5 based on 10 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • produkcja kompostu
 • produkcja kompostu biznes
 • pomysł na biznes ekologiczny

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>