Obieg faktur w firmie

Faktura jest dokumentem sprzedaży, rodzajem rachunku zawierającego szczegółowe dane o transakcji. Stanowi ona jeden z najważniejszych dokumentów procesowanych w rozmaitych przedsiębiorstwach i instytucjach. Tradycyjny obieg faktur może skutecznie zaburzać pracę w danej organizacji. Może się bowiem zdarzyć, iż faktura zaginie bądź ulegnie zniszczeniu. Propozycją dla firm, które pragną usprawnić proces fakturowania jest wprowadzenie elektronicznego obiegu faktur.

Elektroniczny obieg faktur rozpoczyna się od zeskanowania danej faktury i wprowadzenia jej do elektronicznego systemu. Taki rodzaj zarządzania fakturami w pełni zastępuje tradycyjny sposób obiegu faktur. Dotyczy to zarówno faktur kosztowych jak i magazynowych. Elektroniczny obieg dokumentów pozwala zaoszczędzić czas, który poświęca się na rejestrację, weryfikację oraz akceptację faktury, co z pewnością przyniesie pożytek każdemu przedsiębiorstwu. Na jakie korzyści mogą liczyć firmy, które wykorzystują elektroniczny obieg faktur? Przede wszystkim takie rozwiązanie pozwala pracownikom na zmniejszenie ilości czasu, który muszą poświęcić na obsługę faktur kosztowych. Co więcej, elektroniczny obieg pozwala na szybszą i prostszą rejestrację dokumentów oraz zapewnia ciągły monitoring terminowości obiegu faktur. W przypadku takiego sposobu zarządzania fakturami, można również liczyć na egzekwowanie przez system procedur dotyczących akceptacji tych dokumentów. Zaletą elektronicznego obiegu faktur jest również jednoznaczne przypisanie odpowiedzialności do określonej osoby, która zdefiniowana jest w procesie. Jedną z firm, które proponują możliwość wprowadzenia podobnego obiegu dla przedsiębiorstw oraz innych instytucji jest f4you.pl (Flow For You), czyli innowacyjna platforma internetowa do zarządzania fakturami VAT. Warto zapoznać się z ofertą tejże platformy, decydując się na elektronicznie zarządzanie fakturami w swojej firmie.

VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 0.0/5 (głosów: 0)

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>