Jak wygląda dobra lokalizacja na biuro

Szukasz lokalizacji na biuro i nie wiesz co brać pod uwagę? W artykule znajdziesz kilka porad pozwalających Ci na wybranie słusznej decyzji.

Większość osób szukających powierzchni biurowych popełnia ten sam problem. Nie wolno patrzeć wyłączne na cenę najmu powierzchni, ale należy brać pod uwagę dodatkowo szereg innych czynników wpływających na finalny koszt posiadania biura. Załączone wskazówki z pewnością pomogą wielu osobom na podjęcie słusznej decyzji odnośnie wynajmu powierzchni biurowych jak i posłużą właścicielom biurowców do zwiększenia atrakcyjności swojej oferty:

  • Lokalizacja – Każdy chciałby mieć biuro w centrum Warszawy czy innego miasta, a nawet jeśli Twoja branża wymaga częstych spotkań z klientami, to jest to błąd. Centrum każdej miejscowości charakteryzują dwie cechy: Duży koszt najmu powierzchni biurowej i duże natężenie ruchu. Jeżeli zaczynasz pracę o 5 rano, a kończysz o 20 to nie stanowi to większego problemu, ale w przypadku pracy w normalnych godzinach, straci się wiele godzin na podróżach.
  • Parking – W cenie wynajmu nie ma parkingu dla Ciebie lub klientów? W takim razie przygotuj się na dodatkowe koszta związane z miejscem parkingowym, które mogą wynieść nawet do 300zł miesięcznie (zależne od lokalizacji biurowca).
  • Dodatki – Szybki internet, winda, recepcja, ochrona, czysta powierzchnia wspólna i wiele innych rzeczy jest istotnych dla osób wynajmujących biuro. Niekiedy dopłacając niewielką sumę można uzyskać znacznie więcej udogodnień, które zwiększają wydajność naszej pracy i odbiór naszych usług w oczach klientów.

Jeżeli chodzi o Warszawę to jest mnóstwo biurowców, które mają ciekawą ofertę. Jednym z nich jest biurowiec City Gate mieszczący się na ulicy Ogrodowej 58, który zasługuje na uwagę ponieważ łączy wszystkie 3 udogodnienia, które powinno posiadać atrakcyjne biuro. Biurowiec znajduje się w odległości ok.7 km od ścisłego centrum, ale poza strefą płatnych parkingów. Świetny dojazd metrem, tramwajem i autobusem. W godzinach szczytu korek sięga 1-1.5km, ale ma to miejsce przeważnie w poniedziałki i piątki.

Powierzchnie biurowe w Warszawie mają bardzo różne ceny, ale w City Gate cena jest bardzo niska biorąc pod uwagę wszystkie udogodnienia. Oczywiście można wynająć biuro w niższej cenie, ale bardzo ciężko będzie znaleźć taką ilość udogodnień. Jeżeli najważniejsza jest dla nas cena, to znajdziemy biuro bardzo tanio na obrzeżach Warszawy.

Pytanie tylko, czy koszt paliwa nie przewyższy wtedy kosztu wynajmu biura? Pamiętajcie, że przy wynajmowaniu biura trzeba spokojnie wszystko przeanalizować i podjąć decyzję, która nie przyniesie w przyszłości strat.

VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.5/5 (głosów: 4)
Jak wygląda dobra lokalizacja na biuro, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>