Jak skutecznie niszczyć dokumenty biurowe?

Pomieszczenie biurowe powinno być wyposażone w szereg odpowiednich sprzętów, bez których trudno sobie wyobrazić codzienną pracę. Pomijając telefon i urządzenia wielofunkcyjne, biura powinny posiadać również niszczarki biurowe. Małe, duże, dostosowane do wielkości przedsiębiorstwa a także liczby dokumentacji, która musi być systematycznie niszczona.

Niszczarka jest dość często lekceważonym sprzętem. Przede wszystkim większości przedsiębiorcom wydaje się zbyt dużym wydatkiem. Tymczasem niszczarki biurowe nie są drogie, można je zamówić także przez Internet a przy tym są wyjątkowo pożyteczne. Mogą być wolnostojące lub położone na biurku. Dzięki temu zmieszczą się w dowolnym, nawet najmniejszym pomieszczeniu. Nowoczesne sprzęty wyposażone są w tak wysokie technologie, by móc również niszczyć dyskietki i płyty CD. Pozwalają niszczyć poufne wiadomości w dowolnym momencie, bez opuszczania biura.

Celem niszczarki biurowej jest skuteczne niwelowanie niepotrzebnych dokumentów. Dostępne są różne technologie i stopnie bezpieczeństwa. Pierwszy z nich umożliwia niszczenie dokumentów ogólnego użytku. Niszczarka tnie na paski o szerokości mniejszej niż 12mm lub całkowitą powierzchnię ścinki mniejszą niż 2000 mm kw. Drugi stopień umożliwia niszczenie dokumentów wewnętrznych. Tworzy paski o szerokości mniejszej niż 6mm. Trzeci stopień bezpieczeństwa umożliwia cięcie dokumentów poufnych i tworzy ścinki o szerokości mniejszej niż 2mm. Poziom czwarty tworzy ścinki o powierzchni mniejszej niż 30 mm kwadratowych i pozwala zniszczyć dokumenty poufne. Jest jeszcze poziom piąty, który umożliwia niszczenie dokumentów ściśle tajnych. Możliwe jest jeszcze uzyskanie poziomu szóstego, wszystko zależy od technologii zakupionej niszczarki.

Niszczarki biurowe mogą występować w zróżnicowanych poziomach technologicznych. Wszystko zależy od tego, czego aktualnie potrzebujemy i na jaki wydatek możemy sobie pozwolić. Inne potrzeby będzie miała firma jednoosobowa a inne korporacja, w której przewija się dokumentów bardzo wiele. Odpowiedni zakup powinien więc być poprzedzony odpowiednimi przygotowaniami i analizą potrzeb. Warto również wyselekcjonować tylko te marki, do których mamy zaufanie, które do tego pory nie wzbudziły w nas negatywnych emocji. Niszczarki biurowe można kupić zarówno przez Internet, jak i w sklepach internetowych i na aukcjach. Wszędzie oferty te bywają różne, dlatego warto się z nimi dokładnie zapoznać. Nie jest to zbyt duży wydatek, a jednak obowiązkowy w każdym biurze. Każdy przedsiębiorca taką niszczarkę powinien mieć.

VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 5.0/5 (głosów: 1)
Jak skutecznie niszczyć dokumenty biurowe?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>