Myjnia samochodowa

Jeżeli masz dosyć monotonnej pracy w biurze i pragniesz żyć bardziej niezależnie, powinieneś zastanowić się nad otwarciem własnej myjni samochodowej. Każdy chce posiadać czysty i bijący blaskiem samochód. Z tego względu dobre myjnie samochodowe cieszą się wielkim zainteresowaniem w słoneczne dni lata, a także zimą. Założenie własnej myjni samochodowej jest idealnym pomysłem na biznes dla wszystkich, którzy chcą się uwolnić od pracy biurowej, a przy okazji zostać swoim własnym szefem. Dodatkowo, opisywany pomysł na biznes daje spore możliwości zarobku. Zanim jednak otworzymy działalność warto pomyśleć o dobrym i szczegółowym biznes planie. Oczywiście musisz również zdecydować, czy chciałbyś prowadzić swoją firmę na zasadzie franczyzy, czy może wolisz rozkręcać biznes od podstaw. Franczyza, na pewno będzie wygodniejszą opcją, ze względu na fakt, że wraz z podpisaniem umowy otrzymujemy wszystko co niezbędne do niemal natychmiastowego rozpoczęcia działalności. Jednakże, jeżeli znajdziemy atrakcyjną lokalizację w pobliżu której nie ma jeszcze myjni samochodowej, na pewno warto zebrać fundusze i wybudować własną myjnię we własnym zakresie. Atrakcyjna lokalizacja to jeden z głównych czynników wpływających na sukces naszego biznesu, dlatego też jej wybór warto dokładnie przemyśleć. Założenie własnej myjni samochodowej wiąże się z całkiem sporymi kosztami początkowymi, a także wymaga szczegółowego planowania, jednakże biznes ten może się okazać bardzo dochodowy. Kiedy tylko nasza myjnia zacznie cieszyć się popularnością, możemy pomyśleć nad otworzeniem kolejnej, w innej lokalizacji, aby rozwinąć naszą działalność.

Dzień z życia właściciela myjni samochodowej:

Najprawdopodobniej zatrudniać będziesz personel pracujący dla Ciebie, dlatego też Twoim pierwszym zadaniem każdego ranka będzie sprawdzenie, czy myjnia jest gotowa na przyjęcie pierwszych klientów, oraz czy pracownicy są już na miejscu. W ciągu dnia zajmować się będziesz obsługą klienta a także nadzorowaniem pracowników. Pod koniec dnia będziesz musiał upewnić się, że Twoi pracownicy pozostawili myjnię wysprzątaną i gotową na kolejny dzień przyjmowania zleceń. Następnie pozostanie już tylko podliczenie dziennego utargu i przekazanie go do banku.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą właściciele samochodów, a także firmy zajmujące się ich wynajmowaniem oraz sprzedażą. Klienci poszukiwać będą wysokiej jakości usług związanych z myciem i czyszczeniem samochodów.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Fundusze na pokrycie kosztów początkowych.
 • Budynek, który będziemy mogli zaadaptować na myjnię.
 • Profesjonalny sprzęt do mycia samochodów.
 • Detergenty i woski do mycia i pielęgnacji karoserii oraz tapicerki samochodowej.
 • Personel pracowniczy.
 • Dodatkowy asortyment do sprzedaży (odświeżacze powietrza, prasa, napoje itd.)
 • Komputer wyposażony w oprogramowanie księgowe.

Pozytywne strony:

 • Opisywany pomysł na biznes jest bardzo dochodowy.
 • Usługi mycia samochodów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.
 • Możesz zostać własnym szefem i uniezależnić się finansowo.
 • Luźna atmosfera pracy.

Negatywne strony:

 • Niekorzystna pogoda może w negatywny sposób wpłynąć na Twoje zarobki. Jednakże, w przypadku pogodnych dni będziemy cieszyć się większą liczbą klientów.
 • Zatrudnienie sprawdzonego personelu może być trudne i zająć trochę czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.4/5 (głosów: 5)
Myjnia samochodowa, 3.4 out of 5 based on 5 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • biznes plan myjnia samochodowa

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>