Holowanie pojazdów

Jeżeli jesteś otwartą osobą, która uwielbia samochody i motoryzację, oraz szukasz dochodowego pomysłu na własny biznes, powinieneś rozważyć założenie firmy zajmującej się holowaniem pojazdów. Wszystko jedno czy pracowałeś już kiedyś dla firmy o podobnym profilu, czy też nigdy nie miałeś do czynienia z tego typu działalnością, pierwszą rzeczą jakiej potrzebujesz jest dobry biznesplan. Plan ten pomoże Ci przede wszystkim w podjęciu decyzji czy chcesz rozwijać swój biznes od podstaw czy też podpisać umowę na zasadzie franczyzy. Szczegółowy biznesplan pomoże Ci także określić ile holowników będziesz potrzebować na starcie, oraz jakie tempo wzrostu będziesz musiał utrzymać, aby firma systematycznie się rozwijała. Założenie firmy zajmującej się holowaniem pojazdów jest dosyć kosztowną inwestycją, dlatego też dobrym pomysłem jest przeprowadzenie symulacji kosztów w kilku wariantach. Po pierwsze, dowiedz się, gdzie najkorzystniej zakupić profesjonalne holowniki. Posiadanie atrakcyjnej lokalizacji w przypadku opisywanego pomysłu na biznes nie jest koniecznością, będziesz jednak potrzebować biura, w którym składować będziesz wszelkie dokumenty. Oczywiście, niezbędny będzie również teren, na którym parkować będziesz holowniki. Gdy tylko pozyskasz potrzebny sprzęt oraz zatrudnisz pracowników, konieczne będzie wdrożenie w życie strategii marketingowych oraz nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami. Warto przejść się na pobliski komisariat i zapytać o możliwość polecenia naszej firmy w przypadku wezwania do stłuczki czy wypadku samochodowego. Poza tym, dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy ze Strażą Miejską w zakresie holowania pojazdów naruszających przepisy dotyczące parkowania. Dowiedz się również na jakich zasadach działają parkingi policyjne i jakie są warunki oraz możliwości nawiązania współpracy. Powinieneś także zostawić swoje wizytówki w lokalnych warsztatach samochodowych oraz sklepach z częściami. Dobrze zaplanowana kampania marketingowa może zdziałać cuda i znacznie pomóc w pozyskaniu klientów. Prędzej czy później każdy będzie potrzebować holowania – założenie firmy o takim profilu może być sposobem na uzyskanie niezależności finansowej, a jednocześnie pomoc innym ludziom w trudnej sytuacji.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się holowaniem pojazdów:

Jeżeli biznes zamierzasz prowadzić samodzielnie, musisz zadbać o to aby zawsze mieć przy sobie sprawny telefon komórkowy. Każdego dnia będziesz spędzać część swojego czasu na promowaniu swojej firmy oraz poszukiwaniu nowych możliwości współpracy. Jeżeli będziesz dysponować grupą pracowników, przejmą oni część obowiązków, takich jak odbieranie telefonów oraz rozdzielanie zleceń. Musisz być świadomy tego, że firmy świadczące usługi holownicze działają 24 godziny na dobę. Dlatego też, przynajmniej kilka dni w tygodniu powinieneś być dyspozycyjny pod telefonem komórkowym, nawet w godzinach wieczornych. Dodatkowo, tak jak w przypadku praktycznie każdego rodzaju działalności gospodarczej, powinieneś zatroszczyć się o szczegółowe prowadzenie księgowości.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą zarówno osoby prywatne jak i instytucje publiczne (Policja, Straż Miejska) potrzebujące usług holowniczych.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Biznes plan.
 • Strategia marketingowa oraz materiały promocyjne.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej oraz ubezpieczenie.
 • Holowniki.
 • Operatorzy holowników.
 • Teren z przeznaczeniem na parking.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Pomysł na biznes, który sprawdzi się nawet w dobie kryzysu.
 • Jeżeli będziesz w stanie zapewnić sprawną obsługę klienta, możesz liczyć na wysokie zyski.
 • Holowanie jest stosunkowo łatwą pracą.
 • Brak konieczności spędzania całego dnia w biurze.

Negatywne strony:

 • Dosyć wysokie koszty początkowe.
 • Pomysł na biznes wymagający dużej dyspozycyjności.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.3/5 (głosów: 7)
Holowanie pojazdów, 3.3 out of 5 based on 7 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

 • pomysł na własny biznes w domu
 • pomysły na własny biznes
 • pkd holowanie pojazdów

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>