Marketing partnerski

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w modelu marketingu partnerskiego może stać się Twoją przepustką do naprawdę wysokich dochodów oraz do stylu życia, o którym zawsze marzyłeś. Marketing partnerki opiera się na bardzo prostym mechanizmie. Zawierana jest umowa pomiędzy Tobą (partnerem) a  sprzedawcą internetowym. Twoje wynagrodzenie stanowi prowizja otrzymywana od sprzedawcy w zamian za wygenerowaną sprzedaż lub też ruch na stronie internetowej. Innymi słowy, partner otrzymuje prowizję w zamian za promowanie czyichś produktów lub usług – z reguły dostępnych w sklepie internetowym. Model marketingu partnerskiego charakteryzuje się ogromnym potencjałem oraz bogactwem dostępnych opcji. Poza promowaniem tradycyjnych produktów, jakie zobaczyć można na sklepowych półkach, dobrym pomysłem jest również promocja produktów w formie elektronicznej, takich jak na przykład ebooki. Z uwagi na to, że koszty dostawy tego typu produktów są niskie (lub wręcz zerowe), wielu sprzedawców płaci nawet do 75% prowizji od sprzedaży. Najnowsze statystki pokazują, że globalny dochód ludzi zaangażowanych w marketing partnerski przekracza 6 miliardów dolarów rocznie. Ta imponująca liczba stanowi najlepszą ilustrację wielkich możliwości jakie daje marketing partnerski. Dodatkowo, przy odrobinie wysiłku, ten model biznesowy umożliwia generowanie sporego dochodu pasywnego. Oznacza to, że po przejściu pewnego okresu początkowego, możemy osiągać stałe zyski przy bardzo niewielkim nakładzie pracy. Kolejną zaletą prowadzenia działalności w systemie marketingu partnerskiego są bardzo niskie koszty początkowe. Poza tym niskie jest także ryzyko biznesowe z uwagi na brak konieczności wcześniejszego zakupu promowanych produktów.

Jeden dzień z życia właściciela biznesu bazującego na modelu marketingu partnerskiego:

Jako właściciel ugruntowanego biznesu opartego na systemie marketingu partnerskiego, swój typowy dzień będziesz zaczynać od podjęcia decyzji, czy chcesz poświęcić czas na pracę. Dobrze prosperujący biznes tego typu, w późniejszym etapie generuje dochód pasywny. Aby jednak dojść do tego etapu, istotne jest systematyczne odwiedzanie strony internetowej sprzedawcy, z którym podpisaną mamy umowę, w celu wyselekcjonowania produktów, które będziemy promować. Kiedy już wybierzemy wachlarz produktów o dużym potencjale, następnym krokiem będzie zaplanowanie optymalnych sposobów promocji. Najczęstszą techniką jest bez wątpienia wykorzystanie wyszukiwarek internetowych w celu wygenerowania ruchu na stronie internetowej sprzedawcy. Im większy ruch, tym większa (przynajmniej teoretycznie) sprzedaż, a co za tym idzie, także i nasze dochody. Dlatego też, często będziesz spędzać czas na analizowaniu słów kluczowych, które wpisują ludzie szukając promowanego przez Ciebie towaru. Następnym krokiem będzie stworzenie (na podstawie wybranych słów kluczowych) interesującej strony internetowej z wartościowymi treściami. Strona ta zachęcać będzie do kupna określonych produktów w partnerskim sklepie internetowym. Dobrym pomysłem jest na przykład pisanie recenzji z bezpośrednimi odnośnikami umożliwiającymi zakup produktu. Kiedy tylko strona znajdzie się na serwerze, pozostaje poczekać na jej zaindeksowanie przez wyszukiwarkę oraz wypracowanie możliwie najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto wspomnieć, że wcale nie musimy przechodzić przez wszystkie etapy (wybór produktów, analiza słów kluczowych, stworzenie strony) samodzielnie. Częstym rozwiązaniem jest zlecenie wyżej wymienionych działań. W takim przypadku naszym zadaniem będzie jedynie nadzorowanie sprawnego przebiegu działań.

Charakterystyka klientów:

W modelu biznesowym opartym na marketingu partnerskim nie będziesz posiadać typowych klientów. Twoja prowizja zależna będzie od sprzedaży wygenerowanej dla podmiotu zewnętrznego. Dlatego też, istotnym aspektem będzie ruch na jego stronie internetowej.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Konto partnerskie u wybranego sprzedawcy.
 • Strona internetowa (opcjonalna przy niektórych typach działalności, jednak niezbędna w większości przypadków).
 • Hosting oraz domena internetowa.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Komputer z szybkim łączem internetowym oraz oprogramowaniem księgowym.
 • Biznesplan.

Pozytywne strony:

 • Niskie koszty początkowe.
 • Możliwość generowania stałego dochodu pasywnego.
 • Rodzaj biznesu charakteryzującego się ogromnym potencjałem.
 • Możliwość zlecenia większości prac niezbędnych w początkowym okresie.
 • Rodzaj biznesu pozwalający na dużą elastyczność.

Negatywne strony:

 • Aby osiągnąć sukces, w początkowym etapie niezbędna jest duża motywacja oraz znaczny nakład pracy.
 • Stworzenie strony internetowej może być problematyczne dla osoby nie posiadającej specjalistycznej wiedzy.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.3/5 (głosów: 4)
Marketing partnerski, 4.3 out of 5 based on 4 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>