Tworzenie aplikacji na iPhone’a

Otwarcie firmy zajmującej się tworzeniem aplikacji na iPhone’a może być bardzo dochodowym pomysłem na biznes dla każdego, kto chciałby wykorzystać ogromy potencjał zarobkowy jaki drzemie we flagowym produkcie Apple. Od czasu premiery pierwszego modelu iPhone’a w 2007 roku, popyt na ten konkretny model telefonu stale wzrastał. Wraz ze wzrostem popularności, pojawił się również wzrost zapotrzebowania na aplikacje przeznaczone specjalnie dla tego telefonu. Biorąc pod uwagę ogromną popularność iPhone’a a także samej marki jaką jest Apple, trend ten raczej będzie się utrzymywać. Założenia opisywanego w tym artykule pomysłu na biznes są proste; Twoim zadaniem będzie tworzenie aplikacji na iPhone’a, z których ludzie korzystać będą za stosowną opłatą. Pomimo swojej prostoty, pomysł ten posiada wielki potencjał, ograniczony jedynie naszą wyobraźnią. Przykładami popularnych aplikacji są takie, które zawierają pomysły na randkę, dostarczają lokalizacje najbliższych w okolicy restauracji, czy też pomagają w prowadzeniu domowego budżetu. Jeśli tylko wpadniesz na pomysł na aplikację, który wyda Ci się interesujący, użyteczny, bądź też śmieszny, jest duża szansa na to, że spodoba się on również innym, którzy będą gotowi za niego zapłacić. Jeżeli jesteś osobą kreatywną, opisywany pomysł na biznes nadaje się również świetnie do rozwijania w Internecie. Co więcej, możesz zacząć swoją działalność ponosząc praktycznie zerowe koszty początkowe, z uwagi na to, że istnieje wiele darmowych programów, które pomogą Ci przekształcić swoje pomysły w działające aplikacje mobilne. Alternatywnie, jeśli posiadasz wystarczające fundusze, możesz zainwestować w bardziej rozbudowane, płatne środowiska programistyczne, dzięki którym rozwijać będziesz swoje aplikacje. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty, developera, który będzie tworzył aplikacje według naszych pomysłów. Kiedy już powstanie kilka pierwszych aplikacji, potrzebować będziemy profesjonalnej strony internetowej, za pośrednictwem której sprzedawać będziemy nasze produkty. Dodatkowo, możemy je również udostępniać na stronie oficjalnego sklepu Apple. Biorąc pod uwagę, że średnia cena aplikacji na iPhone’a to prawie 4 dolary, tworząc nawet jeden w miarę udany i popularny produkt, już możemy liczyć na spore zyski. Jedyne czego tak naprawdę potrzebujemy to kreatywność i determinacja w działaniu.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się tworzeniem aplikacji na iPhone’a:

Jako właściciel firmy tworzącej aplikacje na iPhone’a, w swojej ofercie posiadać będziesz kilka do kilkunastu popularnych aplikacji sprzedawanych online i generujących dochód pasywny. Poszukując nowych ścieżek rozwoju swojej firmy oraz sposobów na zwiększenie dochodów, Twój typowy dzień pracy rozpoczynać będziesz od rozwijania pomysłów na nowe aplikacje. Mogą one być tworzone osobiście przez Ciebie, bądź też przez zatrudnionego freelancer’a. Ostatnim etapem będzie udostępnienie finalnej wersji produktu na stronie internetowej, aby umożliwić jego zakup oraz ściągnięcie przez użytkowników iPhone’a na całym świecie.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą właściciele telefonów iPhone, poszukujący wysokiej jakości, innowacyjnych aplikacji.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Oprogramowanie (kompilator), za pomocą którego tworzyć będziemy nasze aplikacje.
 • Kreatywność oraz świadomość panujących na rynku trendów.
 • Wysokiej klasy komputer.
 • Profesjonalna strona internetowa.
 • Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Oprogramowanie księgowe.

Pozytywne strony:

 • Popularność iPhone’a, podobnie jak zapotrzebowanie na aplikacje przeznaczone do tego telefonu, utrzymuje się na stale wysokim poziomie.
 • Średnia cena aplikacji na iPhone’a to prawie 4 dolary, tak więc nawet jeden popularny produkt może wygenerować dla nas całkiem spory dochód.
 • Rodzaj biznesu który możemy rozpocząć ponosząc minimalne koszty początkowe.
 • Rodzaj biznesu, który z łatwością możemy rozwijać nawet we własnym domu.
 • Rodzaj biznesu oferujący ogromną elastyczność.

Negatywne strony:

 • Znalezienie dobrego pomysłu na aplikację, która będzie przynosić dochody, może zająć trochę czasu.
 • Twoje dochody nie zawsze będą utrzymywać się na stałym poziomie, gdyż popularność wielu aplikacji z czasem przemija.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.6/5 (głosów: 5)
Tworzenie aplikacji na iPhone’a, 3.6 out of 5 based on 5 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>