Serwis komputerów

Jeżeli wśród swoich znajomych jesteś pierwszą osobą do której zwracają się oni w przypadku problemów z komputerem, czas przestać naprawiać sprzęt za darmo i pomyśleć nad założeniem własnej firmy. Dobra znajomość podstaw budowy i działania komputera to tak naprawdę wszystko czego potrzebujemy aby rozpocząć działalność polegającą na serwisowaniu komputerów. Poza podstawami, będziesz w stanie szybko nauczyć się w jaki sposób naprawić każdą usterkę, na podstawie instrukcji serwisowych oraz wskazówek dostępnych w Internecie. To co odróżnia ludzi z posiadających problemy z komputerem od tych, którzy potrafią je rozwiązać, to jedynie chęci i brak strachu przed porażką. Oczywiście, przed rozpoczęciem działalności powinieneś dysponować szczegółowym biznes planem, który zawierać będzie przewidywane ceny usług, proponowane okresy gwarancyjne, a także strategie marketingowe oraz sposoby pozyskiwania klientów. Kiedy tylko zdobędziesz kilku pierwszych klientów i ilość Twoich zleceń wzrośnie, będziesz mógł pomyśleć o rozszerzeniu działalności na przykład o rozbudowę komputerów klientów. Jeżeli Twoja firma będzie się rozwijać warto pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowych pracowników, którzy przejmą część Twoich obowiązków. W tym czasie, będziesz mógł skupić się na działaniach marketingowych oraz na pozyskiwaniu nowych klientów. Nawet jeżeli zdecydujesz się na założenie małej firmy zajmującej się serwisowaniem komputerów, opisywany rodzaj biznesu okaże się bardzo satysfakcjonujący zarówno pod względem finansowym jak również osobistym.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się serwisowaniem komputerów:

Każdy dzień Twojej pracy rozpoczynać się będzie od przejrzenia aktualnie wykonywanych zleceń, jak również zleceń oczekujących na realizację. Terminowa naprawa komputerów, jak również dostarczanie ich klientom będzie kluczem do sukcesu. Oczywiście największą część swojego czasu pracy poświęcać będziesz na dokonywanie napraw. Dodatkowo, Twoim zadaniem będzie poszukiwanie nowych sposobów pozyskiwania zleceń, jak również kontrolowanie wszelkich spraw księgowych. Jeżeli będziesz dysponować zespołem pracowników, będziesz musiał także nadzorować ich pracę, lub przynajmniej co jakiś czas sprawdzać czy jakość wykonywanych przez nich napraw stoi na najwyższym poziomie.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą ludzie poszukujący profesjonalnych usług naprawy komputerów w konkurencyjnych cenach.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

  • Umiejętność naprawy prostych usterek a także chęci i zasoby, z których nauczysz się przeprowadzać bardziej skomplikowane naprawy.
  • Rozwinięte zdolności interpersonalne.
  • Pozwolenie na prowadzenie działalności.

Pozytywne strony:

  • Jeżeli komputery są Twoją prawdziwą pasją, opisywany rodzaj biznesu przyniesie Ci wielką satysfakcję.
  • Rodzaj biznesu, który jest bardzo dochodowy.
  • Możliwość zatrudnienia dodatkowych pracowników i łatwego rozbudowania bazy klientów.
  • Rodzaj biznesu, który jest niezwykle przyszłościowy dzięki ciągłemu rozwojowi branży IT.

Negatywne strony:

  • Konkurencja w branży jest bardzo duża, dlatego należy zadbać o najwyższą jakość wykonywanych usług oraz obsługi klienta.
  • Podczas rekrutowania nowych pracowników będziesz musiał upewnić się, że posiadają wystarczającą wiedzę oraz praktyczne doświadczenie.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.3/5 (głosów: 8)
Serwis komputerów, 3.3 out of 5 based on 8 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>