Firma cateringowa

Jeżeli kochasz gotować, świetnie bawisz się na imprezach oraz czerpiesz satysfakcję z przyrządzania pysznych dań dla gości, otwarcie własnej firmy cateringowej może być idealnym pomysłem na biznes dla Ciebie. Jeżeli dodatkowo lubisz i umiesz eksponować zrobione przez siebie dania w oryginalny i zaskakujący sposób, na pewno powinieneś rozważyć tego typu zajęcie. Elastyczność opisywanego w tym artykule pomysłu na biznes jest jego największym plusem. Możesz dostarczać profesjonalnych usług cateringowych na praktycznie każdego rodzaju imprezach od formalnych przyjęć i bankietów, przez urodziny dla dzieci, po pikniki i imprezy integracyjne. Kolejną opcją jest także przygotowywanie posiłków na weselach. Cokolwiek wybierzesz, opisywany biznes będzie się charakteryzował dosyć dużą swobodą, gdyż do Ciebie będzie należeć decyzja o wyborze konkretnych zleceń. Jeśli posiadasz już swoją restaurację, rozszerzenie jej oferty o usługi cateringowe będzie świetnym sposobem rozwoju i pozyskania dodatkowych klientów. Jeżeli natomiast nie jesteś restauratorem, dania możesz przygotowywać w swojej własnej domowej kuchni, a następnie przewozić je do miejsca przeznaczenia. Twoim zadaniem będzie przygotowywanie wspaniale smakujących dań oraz odpowiednia ich prezentacja, w taki sposób aby organizatorzy danej imprezy, nie musieli martwić się o kulinarny aspekt przyjęcia. Własna firma cateringowa otwiera przed Tobą ogromne możliwości zarobku, jak również rozwoju.

Dzień z życia właściciela firmy cateringowej:

Większość czasu podczas Twojego typowego dnia pracy, poświęcać będziesz na przygotowywanie posiłków na imprezy organizowane przez Twoich klientów. Jeżeli jedzenie przyrządzać będziesz we własnej kuchni, po skończonej pracy będziesz musiał zadbać o jego staranne zapakowanie, a następnie transport do miejsca docelowego. Następnie, Twoim zadaniem będzie odpowiednie wyeksponowanie przyrządzonych dań na półmiskach i paterach. Podczas samej imprezy prawdopodobnie będziesz musiał pozostać do dyspozycji klienta, serwując gościom jedzenie oraz przystawki. Kiedy impreza dobiegnie końca, Twoim zadaniem będzie posprzątanie, odebranie wynagrodzenia oraz przetransportowanie naczyń i sprzętu z powrotem do Twojego domu lub restauracji.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą osoby prywatne, jak również instytucje poszukujące wysokiej jakości usług cateringowych na przeróżne okazje.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:
Zamiłowanie do gotowania i talent kulinarny.
Kreatywność.
Przepisy kulinarne.
Profesjonalny sprzęt do kuchenny (miksery, blendery, roboty kuchenne itd).
Półmiski oraz patery, na których podawać będziesz przygotowane dania.
Dodatkowi pracownicy (opcjonalnie).
Komputer wyposażony w oprogramowanie księgowe.

Pozytywne strony:

  • Rodzaj biznesu cechujący się dużą elastycznością.
  • Rodzaj biznesu dający szansę uczestniczenia w przeróżnych ciekawych i radosnych wydarzeniach.
  • Większość pracy może być wykonywana we własnym domu.
  • Zapotrzebowanie na usługi cateringowe stoi na niezmiennie wysokim poziomie.

Negatywne strony:

  • Koszty początkowe mogą być dosyć wysokie, jeżeli nie dysponujemy dobrze wyposażoną kuchnią.
  • Czasami konieczna będzie praca w niestandardowych godzinach.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 4.0/5 (głosów: 7)
Firma cateringowa, 4.0 out of 5 based on 7 ratings

Powiązane artykuły:

Powiązane słowa z pomysłami na biznes:

  • jak otworzyc firme
  • jak założyć firmę cateringową w domu
  • jak założyć firmę cateringową
  • firma cateringowa w domu

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>