Firma zajmująca się pisaniem biznes planów

Jeżeli posiadasz ugruntowaną wiedzą biznesową oraz ekonomiczną i pragniesz zamienić swoje umiejętności w dobrze prosperujący i dochodowy biznes, powinieneś rozważyć założenie firmy zajmującej się pisaniem profesjonalnych biznes planów. Każdego dnia, coraz więcej młodych przedsiębiorców rozpoczyna prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w nadziei na uzyskanie niezależności finansowej. Niestety samo posiadanie pasji w danej dziedzinie, to nie wszystko, co potrzebne jest aby odnieść sukces. Kluczową kwestią dla młodych posiadaczy firm jest posiadanie solidnego biznes planu – jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia działalności. Fakt ten jest właśnie szansą dla Ciebie! Jeżeli zajmowałeś się już wcześniej pisaniem biznes planów, wystartowanie z własną firmą o podobnym profilu nie będzie dla Ciebie problemem. Jeżeli jednak pisanie biznes planów jest dla Ciebie czymś nowym będziesz musiał sporo się nauczyć. W każdym biznes planie powinno się znaleźć kilka kluczowych elementów takich jak streszczenie wykonawcze, opis działalności, plan marketingowy oraz prognoza finansowa. Dodatkowo, bardzo ważną umiejętnością jest umiejętność dostosowania każdego biznes planu do określonych celów sprecyzowanych przez konkretną firmę. Aby osiągnąć sukces musisz być bardzo zorganizowany i posiadać dobre zdolności komunikacyjne. Czasami trudno jest przekształcić czyjeś pomysły w solidny dokument biznesowy. Zdolność efektywnej pracy z klientem będzie kluczem do osiągnięcia sukcesu. Warto zauważyć, że opisywany pomysł na biznes również świetnie nadaje się na działalność internetową. Alternatywnie, z klientami lokalnymi możesz spotykać się osobiście, natomiast z pozostałymi klientami możesz komunikować się za pośrednictwem Internetu i telefonu. Dodatkowo, będziesz się musiał również zastanowić nad preferowaną formą promocji swojej firmy – będzie to obowiązkowy punkt biznes planu, który sporządzisz na własne potrzeby. Jeżeli znasz kogoś, kto rozpoczyna prowadzenie własnej działalności, zaoferuj sporządzenie biznes planu w cenie promocyjnej lub nawet za darmo – aby zyskać trochę praktyki, oraz zdobyć pierwszych kilku klientów. Zareklamuj się w czasopismach biznesowych – także tych dostępnych online. Zachęć klientów aby polecili Twoje usługi swoim znajomym. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce będziesz musiał zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy pomogą Ci w realizacji zleceń.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się pisaniem biznes planów:

Twój dzień rozpoczynać się będzie od przeanalizowania wszelkich trwających właśnie projektów. Twoim obowiązkiem będzie regularne kontaktowanie się z klientami, w celu przedyskutowania istotnych kwestii oraz poprawienia wstępnych wersji biznes planów. Dodatkowo, warto prowadzić statystyki trafności napisanych przez nas biznes planów. Jeżeli dysponujesz zespołem pracowników, kontrolować będziesz ich postępy oraz rozdzielać nowe zadania i projekty. Część swojego czasu będziesz również spędzać na udoskonalaniu strategii marketingowej oraz dodawaniu nowych ogłoszeń w prasie i Internecie. Oczywiście, będziesz musiał również na bieżąco kontrolować finanse, aby upewnić się, że biznes rozwija się zgodnie z obranym wcześniej kierunkiem.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą przedsiębiorcy poszukujący wysokiej jakości usług związanych z pisaniem biznes planów.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Doświadczenie w pisaniu biznes planów (albo odbyte zaawansowane szkolenia lub kursy).
 • Biznes plan.
 • Plan marketingowy.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym.

Pozytywne strony:

 • Kiedy zdobędziemy już odrobinę praktyki, pisanie biznes planów okaże się całkiem łatwym zajęciem.
 • Zapotrzebowanie na profesjonalne biznes plany będzie systematycznie rosło, gdyż coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 • Rodzaj biznesu charakteryzujący się dużą elastycznością.
 • Rodzaj biznesu, który jest całkiem dochodowy.
 • Pomaganie młodym przedsiębiorcom jest zajęciem przynoszącym ogromną satysfakcję.

Negatywne strony:

 • Zbudowanie bazy klientów może być dosyć czasochłonne.
 • Niektórzy klienci mogą mieć problemy z efektywnym komunikowaniem swoich oczekiwań i potrzeb, przez co będziesz musiał im poświęcić trochę więcej czasu.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 3.0/5 (głosów: 1)
Firma zajmująca się pisaniem biznes planów, 3.0 out of 5 based on 1 rating

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>