Doradztwo kredytowe

Jeżeli planowanie budżetów to dla Ciebie pestka, a dodatkowo lubisz pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów, powinieneś rozważyć otwarcie firmy zajmującej się doradztwem kredytowym. Niezależnie od panującej sytuacji gospodarczej ludzie mają skłonność do wydawania większej ilości pieniędzy niż zarabiają. W związku z tym potrzebują oni specjalistów, którzy pomogą im i doradzą w kwestii kredytu. Jeżeli nigdy wcześniej nie pracowałeś w firmie oferującej usługi z zakresu doradztwa kredytowego, powinieneś dowiedzieć się jak zostać doradcą personalnym. Z uwagi na to, że twoim zadaniem będzie wypracowywanie wspólnie z klientami strategii dotyczącej spłaty ich kredytów, wcześniejsze doświadczenie w branży z całą pewnością się przyda. Dodatkowo będziesz musiał również dysponować wiedzą z zakresu pożyczek konsolidacyjnych, sposobów zmniejszania miesięcznych rat kredytowych, a także prawa upadłościowego. Jeżeli nie posiadasz wyżej wymienionych kompetencji, ale widzisz w opisywanym w tym artykule pomyśle na biznes duży potencjał, możesz zatrudnić doświadczonych doradców kredytowych, którzy będą pracować dla Ciebie. Jeżeli czytałeś już na temat zakładania własnego biura doradztwa kredytowego, zapewne wiesz, że swoją działalność możesz prowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest spotykanie się z klientami osobiście w siedzibie firmy, natomiast drugim jest prowadzenie działalności online. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, powinieneś zainwestować w profesjonalną stronę internetową, zawierającą jak najwięcej informacji na temat wychodzenia z długów, planowania budżetu, regulacji podatkowych czy też procedur związanych z Urzędem Skarbowym. Zastanów się nad preferowanym modelem biznesowym oraz proponowanymi stawkami dla Twoich klientów. Bardzo prawdopodobne, że z niektórymi klientami będziesz musiał spotykać się kilkukrotnie (na przykład raz na miesiąc, przez okres sześciu miesięcy), w celu monitorowania poziomu ich wydatków i spłaty długu. Możesz zaproponować stawkę za jedno spotkanie, albo też oferować pakiety. Należy również pamiętać, że niektórzy klienci potrzebować będą więcej czasu i uwagi niż inni, dlatego ważna jest elastyczność, zarówno jeżeli chodzi o nasz grafik, jak również ceny. Jeżeli dysponować będziesz grupą doradców pracujących dla Ciebie, mogą oni pracować w siedzibie firmy albo też zdalnie. W miarę rozwoju firmy warto rozszerzyć zakres oferowanych usług i zaproponować na przykład konsultacje, mające na celu zmodyfikowanie nawyków zakupowych klienta, w celu uniknięcia problemów z długami. Jeżeli tylko włożymy trochę pracy i wysiłku, pomysł na biznes w postaci doradztwa kredytowego może okazać się niezwykle dochodowy i przynoszący ogromną satysfakcję.

Dzień z życia właściciela firmy zajmującej się doradztwem kredytowym:

Jeżeli zamierzasz prowadzić działalność stacjonarną, Twój dzień pracy rozpoczynać się będzie przed otwarciem biura dla klientów. Twoim pierwszym zadaniem będzie sprawdzenie grafiku zaplanowanych spotkań. Jeżeli wybierzesz działalność online, w ciągu dnia także kontaktować się będziesz z klientem przez telefon. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, za każdym razem kiedy spotykać się będziesz z nowym klientem, przekazywać mu będziesz podstawowe informacje dotyczące sposobów zredukowania wydatków. Jeżeli spotykać się będziesz z klientem powracającym, analizować będziesz jego wydatki oraz zaplanowany budżet, a także proponować nowe rozwiązania mające na celu szybszą spłatę zadłużenia. Dodatkowo pomagać będziesz klientom w obniżeniu raty kredytu poprzez przedstawienie ofert kredytów konsolidacyjnych.

Charakterystyka klientów:

Twoimi klientami będą osoby posiadające długi albo chcące uniknąć wpadnięcia w nie. Osoby te potrzebować będą profesjonalnej porady w zakresie wzięcia oraz spłaty kredytu.

Co będzie nam potrzebne aby zacząć:

 • Doświadczenie w doradztwie kredytowym, lub zespół doświadczonych doradców.
 • Atrakcyjna lokalizacja lub/oraz profesjonalna strona internetowa.
 • Materiały promocyjne.
 • Ulotki dla klientów.
 • Komputer z oprogramowaniem księgowym oraz arkuszem kalkulacyjnym.

Pozytywne strony:

 • Popyt na usługi doradztwa kredytowego utrzymuje się na stale wysokim poziomie.
 • W przypadku rozpoczęcia tego rodzaju działalności online, koszty początkowe są minimalne.
 • Możliwość zatrudnienia doświadczonych doradców kredytowych, w przypadku braku dostatecznej wiedzy.
 • Pomysł na biznes dający ogromną satysfakcję.

Negatywne strony:

 • Sukces naszej firmy w dużej mierze zależeć będzie od sytuacji gospodarczej.
 • Praca z ludźmi posiadającymi długi może być wymagająca pod względem emocjonalnym.
VN:F [1.9.17_1161]

Oceń pomysł na biznes:

Ocena: 2.0/5 (głosów: 4)
Doradztwo kredytowe, 2.0 out of 5 based on 4 ratings

Powiązane artykuły:

Możesz śledzić komentarze tego artykuły przez kanał RSS 2.0. Możesz dodać komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>